praca Wiadomości branżowe

Ostatni dzwonek dla studiów z przyszłością

Rynek czeka na osoby z dobrym wykształceniem technicznym. Dlatego warto skorzystać z zimowej rekrutacji, jaka trwa na uczelniach technicznych. Do 31 stycznia potrwa nabór na bezpłatne studia II stopnia Automatyka i Robotyka w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej.

Każdego roku na rynek pracy trafia niewielka liczba absolwentów Automatyki i Robotyki. Natomiast w całym kraju, a także za granicą zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie każdego roku rośnie. Absolwenci tego kierunku mogą więc liczyć na bardzo dobre perspektywy pracy.

Po studiach na kierunku Automatyki i Robotyka absolwent jest gotowy do pracy zarówno na stanowisku automatyka, jak i programisty. Tak szeroki wachlarz pozwala na wybór pracy, która jest korzystna finansowo oraz interesująca tematycznie. Najistotniejsze jest to, że absolwenci bez większych problemów znajdują prace w sektorze informatycznym, wciąż dynamicznie rozwijającym się, często już jako specjaliści, z racji znajomości zagadnień związanych z automatyką czy robotyką – mówi Sebastian Plamowski, Senior Engineer w firmie Emerson Process Management, absolwent Automatyki i Robotyki.

Przede wszystkim praktyka

Poza mocnym zapleczem dydaktycznym i naukowym, silnym atutem Automatyki i Robotyki  na Politechnice Warszawskiej jest ich praktyczny aspekt.

– Cały czas rozwijamy współpracę z przemysłem, dzięki czemu nasi studenci mają okazję uczestniczyć w wielu projektach badawczych. W ten sposób zdobywają nowe umiejętności i profesjonalne kontakty, co realnie przekłada się na dobrą perspektywę zatrudnienia – wyjaśnia dr inż. Maciej Ławryńczuk, kierownik studiów II stopnia „Automatyka i Robotyka” w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej.

Dostępne dla każdego

Automatyka i Robotyka w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej pozwala osobom z kierunków pokrewnych, na przykład elektroniki, elektrotechniki, fizyki czy informatyki, poszerzyć wiedzę na renomowanej uczelni. Uczelnia otwarta jest także na kandydatów z kierunków odległych tematycznie – dla nich jest to szansa na zyskanie nowej specjalizacji lub wręcz przekwalifikowanie się. Może to być zatem ciekawa alternatywa dla innych, płatnych możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji.

Studia są bezpłatne, a zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym. Długość studiów jest zależna od przygotowania kandydatów. Dla absolwentów automatyki i robotyki oraz kierunków pokrewnych trwają one 3 semestry. Dla absolwentów studiów I stopnia kierunków tematycznie odległych od automatyki i robotyki studia trwają 4 semestry. Pierwszy semestr jest wówczas semestrem wyrównawczym (uzupełniającym).  Zajęcia rozpoczynają się 20 lutego 2012. Przewidziany limit miejsc – 30 osób.

Więcej informacji na temat nowego kierunku: www.automatyka-robotyka.pl

Similar Posts