Wiadomości branżowe

Ostatni dzwonek na wybór uczelni

Ostatni dzwonek na wybór uczelni


30 lipca 2011 roku o godzinie 16:00 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kończy rekrutację na rok akademicki 2011/2012. WSIiZ przygotowała wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym studia tutaj znacznie różnią się od oferty innych uczelni. Kandydatów przyciąga też możliwość bezpłatnej nauki na prywatnej uczelni i kierunki, po których łatwo znaleźć pracę.


WSIiZ oferuje ponad 70 specjalności na 12 kierunkach. To z jednej strony sprawdzone i popularne propozycje, jak Administracja, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Ekonomia, Informatyka, Kosmetologia, Logistyka, Stosunki międzynarodowe, Turystyka i rekreacja oraz Zdrowie publiczne. Z drugiej zaś, kandydaci na studia mają do wyboru nowe kierunki: Finanse i rachunkowość oraz Filologię (filologia angielska).


Bardzo popularna jest także unikatowa w kraju anglojęzyczna ścieżka kształcenia: Aviation Management oraz polskojęzyczne: Grafika komputerowa w mediach, Psychologia komunikowania i relacji międzyludzkich.


Oferta rekrutacyjna to efekt wnikliwych badań rynku pracy i potrzeb młodych ludzi. Dlatego studenci mogą liczyć na dobrą i satysfakcjonującą pracę. Podczas studiów mają szansę czerpać wiedzę od wybitnych osób nauki polskiej i światowej. Na uczelni wykładają m.in.: prof. dr hab. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. nadzw. dr hab. Bartłomiej Kamiński, doradca Banku Światowego czy prof. dr hab. Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego.


Nowości w WSIiZ


Od października WSIiZ uruchamia studia inżynierskie I stopnia na kierunku Logistyka (7 semestrów). Studenci będą mieć do wyboru 2 specjalności: transport i spedycja oraz informatyka w systemach logistycznych.


– To interdyscyplinarny kierunek. Pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności m.in. z inżynierii systemów, projektowania procesów, marketingu, zarządzania i ekonomii– podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.


Absolwenci Logistyki mają więc znacznie lepsze rozeznanie w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, niż ci którzy skończyli wąsko sprofilowane kierunki studiów.


To wymarzone studia dla osób, które myślą o pracy na kierowniczych stanowiskach w firmach zajmujących się transportem, spedycją, organizacją wewnętrznych i zewnętrznych przepływów materiałów, ludzi i informacji.


– To kierunek, który daje dobre perspektywy pracy w efekcie stale rosnącego zapotrzebowania na logistyków. Jednym z głównych wyzwań biznesu jest zarządzanie łańcuchem dostaw. Chodzi o to, by najlepiej połączyć wysokie wymagania odbiorców w zakresie szybkości i niezawodności dostaw z zaopatrzeniem i wytwarzaniem, często ulokowanym w różnych miejscach na świecie. Nie da się tego robić bez udziału logistyków – twierdzi dr Krzysztof Feret z Katedry Mikroekonomii WSIiZ.


Od października WSIiZ planuje uruchomić także studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość (6 semestrów). Absolwenci uzyskają zaawansowaną wiedzę z zakresu księgowości, rachunkowości i podatków. Nauczą się też profesjonalnej obsługi finansowej firm. Będą przygotowani do zarządzania działem finansowo-księgowym i prowadzenia własnej firmy. To studia dla przyszłych doradców finansowych, ubezpieczeniowych, a także księgowych, pracowników banku i pośredników finansowych, a nawet maklerów giełdowych. Studenci mają do wyboru 3 specjalności: rachunkowość i finanse menedżerskie, inwestycje kapitałowe i księgowość.


– Dynamiczny rozwój rynku usług finansowych i księgowych, w tym lokowanie w Polsce centrów outsourcingowych obsługujących przedsiębiorstwa powoduje, iż popyt na księgowych, doradców finansowych, podatkowych, kontrolerów będzie istotnie wzrastał. Od współczesnych finansistów wymaga się zaawansowanej i rozległej wiedzy nie tylko z zakresu rachunkowości i podatków w ujęciu regulacji krajowych, ale też wg światowych standardów- podkreśla dr Marta Czyżewska z Katedry Mikroekonomii WSIiZ.


Jak twierdzi ekspert, szybki rozwój rynku IT wymusza też umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami jakimi są zintegrowane systemy informatyczne wspierające zarządzanie przedsiębiorstwami. Studenci kierunku finanse i rachunkowość zdobędą zarówno teoretyczną, ale zwłaszcza praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć profesjonalną obsługę finansową firm.


Od października WSIiZ planuje też uruchomić studia I stopnia na kierunku Filologia angielska – 6 semestrów (stacjonarne), 7 semestrów (niestacjonarne). Absolwenci będą biegle władać nie jednym, a dwoma językami: angielskim i drugim wybranym: np. niemiecki lub rosyjski.


– Będziemy kształcić m.in. tłumaczy i specjalistów w dziedzinie języka biznesu, a także specjalistów ds. handlu zagranicznego i konsultantów biznesowych ds. współpracy międzynarodowej – podkreśla Pasieczna.


Uczelnia płaci, Ty studiujesz


Jako jedna z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce, WSIiZ umożliwia całkowicie bezpłatne studia stacjonarne. Wszystko dzięki Systemowi Bezpłatnych Miejsc. To unikalny system motywacyjny, oferujący studentom rozpoczynającym naukę kilkaset stypendiów, pokrywających 100% lub 50% czesnego. Test kwalifikacyjny do SBM odbędzie się 5 sierpnia.


Elastyczne studia w międzynarodowym gronie


Studenci WSIiZ mają możliwość wyboru około 30% przedmiotów, uwzględniając swoje zainteresowania i predyspozycje. Taki sposób kształcenia pozwoli na optymalne rozwinięcie umiejętności i zainteresowań.


WSIiZ znajduje się w czołówce szkół wyższych niepublicznych o klasie międzynarodowej. Na uczelni studiuje 900 obcokrajowców, co stanowi 10% wszystkich obcokrajowców w Polsce. To młodzi ludzie z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.


Co semestr na każdym kierunku tworzona jest lista 20 najlepszych (Top-Twenty). Liczą się wyniki w nauce i aktywny udział w życiu uczelni. Dla najlepszych Uczelnia oferuje zwolnienie z czesnego.


Praca po studiach jest pewna


Dobrze skonstruowana oferta edukacyjna to jedno. Ważny jest jednak fakt, czy po ukończeniu studiów będzie można liczyć na ciekawą i dobrą pracę. I tu z optymistyczną odpowiedzią przychodzą najnowsze badania rynku pracy. – Na każdego studenta i absolwenta zarejestrowanego w Biurze Karier WSIiZ przypadało 3 miejsca pracy. Jest to znakomity wynik, ponieważ wielu studentów znajduje pracę na własną rękę lub dostaje od firm intratne propozycje – wyjaśnia Barbara Leśniak z Biura Karier WSIiZ. Z ciekawą i dobrze płatną posadą nie będzie więc po WSIiZ najmniejszego kłopotu.


Zaawansowane technologie


Tego, czego inni nauczą się dopiero w pracy, studenci WSIiZ nauczą się już na studiach. Uczelnia jest liderem wśród szkół wyższych w Polsce w zastosowaniu najnowszych technologii informatycznych. Studenci poznają w praktyce zasady działania najnowszych narzędzi informatycznych. Korzystają tez z praktyk w firmach polskich i zagranicznych.


Wysokie pozycje uczelni w ogólnopolskich rankingach, to kolejne atuty, które przyciągają studentów do WSIiZ.


Więcej informacji o możliwościach kształcenia i atutach uczelni w serwisie internetowym, przygotowanym specjalnie dla kandydatów na studia: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.


Opublikowano przez:

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy