Wiadomości branżowe

Paweł Rychliński nowym dyrektorem generalnym MasterCard w Niemczech

Teaser

Paweł Rychliński, dotychczasowy zarządzający klastrem na Polskę, Ukrainę, Rumunię, Bułgarię i Bałkany będzie odpowiedzialny za jeden z najważniejszych rynków w Europie. 1 października obejmuje on funkcję dyrektora generalnego MasterCard na Niemcy. Zastąpi na tym stanowisku Jürgena Uthe.

Paweł Rychliński jest związany z MasterCard od 2005 roku. Początkowo był odpowiedzialny za rozwój segmentu kart kredytowych na rozwijających się rynkach europejskich, w tym Rosji. W 2007 roku objął stanowisko Country Managera w Polsce. W 2010 roku awansował na stanowisko zarządzającego klastremna Polskę, Ukrainę, Rumunię, Bułgarię  i Bałkany.

?Jestem bardzo zadowolony, że bardzo doświadczony menedżer przejmuje opiekę nad działalnością MasterCard w Niemczech ? ? mówi Javier Perez, Prezes MasterCard Europe. ?Pod kierownictwem Pawła, Polska stała się wiodącym krajem w dziedzinie płatności zbliżeniowych, NFC i płatności mobilnych. Jestem pewien, że nowy dyrektor generalny na Niemcy wzmocni pozycję firmy w zakresie rozwoju innowacyjnych form płatności. Nie mam również wątpliwości, że Paweł wykorzysta swoje cenne doświadczenie i przyczyni się do przyszłego sukcesu MasterCard w Niemczech? ? mówi Javier Perez.

?Niemcy są jednym z najważniejszych rynków gospodarczych w Europie. Chciałbym dostarczyć naszym klientom i partnerom nowy impuls na drodze rozwoju nowoczesnych płatności na rynku niemieckim, tak samo, jak udało nam się to w Polsce? ? mówi Paweł Rychliński.

 

 

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts