Wiadomości branżowe

Pierwsze w Polsce południowo-wschodniej studia podyplomowe DL

Po raz pierwszy w Rzeszowie studia podyplomowe przez Internet.

Studia podyplomowe bez wychodzenia z domu

Studia podyplomowe w systemie kształcenia na odległość to nowoczesna i coraz bardziej powszechna forma zdobywania i pogłębiania wiedzy na całym świecie. W Polsce południowo-wschodniej wygodne i dużo tańsze od tradycyjnych zajęcia przez Internet zapewnia jedynie Centrum Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Rozpoczęły się zapisy na kierunki oferowane w nowoczesnej formie kształcenia.

Distance Learning to innowacyjna metoda kształcenia, która nie wymaga obecności na zajęciach i wykładach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania uczestnicy zajęć prowadzonych przez Internet widzą się, słyszą i mogą rozmawiać ze sobą i z prowadzącym.

– Mogą też śledzić wykorzystywane przez dydaktyka materiały i dokonywane w nich na bieżąco zmiany. Ponadto, wykładowcy i słuchacze mogą udostępniać swoje pliki innym uczestnikom. Np. podczas sprawdzania i korekty zadań, a także  przy ustalaniu właściwego rozwiązania – wyjaśnia Andrzej Mantaj, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.

WSIiZ wprowadziła studia podyplomowe w formie DL na 8 kierunkach: doradca podatkowy, doskonalenie kadr administracji, marketing, ochrona granic i administracja celna, pośrednictwo pracy, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zamówienia publiczne i zintegrowane systemy zarządzania SAP R/3.

– Wszystkie zajęcia odbywają się przez Internet. Słuchacze muszą jedynie przyjechać na uczelnię jeden raz w semestrze na egzaminy, a także na spotkanie z promotorem pracy dyplomowej oraz jej obronę i odbiór świadectwa ukończenia studiów. Najważniejsze, że zajęcia prowadzone w tej formie zachowują wysoki poziom kształcenia, co więcej zyskują na innowacyjności. To przyszłościowa forma zajęć, popularna w Europie – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik pasowy WSIiZ.

Słuchacze mogą indywidualnie zaplanować terminy wirtualnych zajęć. Jak podkreśla dr Mantaj, to nie jedyna zaleta studiowania online.

– Nieobecność na internetowych zajęciach można łatwo nadrobić, sięgając w dowolnym czasie po wykłady i materiały zamieszczone w sieci – mówi dyr. Mantaj. – Wysokość czesnego studiów podyplomowych w systemie distance learning jest o wiele niższa od studiów stacjonarnych. Dodatkowo, studiując on-line słuchacze nie ponoszą kosztów związanych z dojazdami na zajęcia i zakwaterowaniem podczas zjazdów. To oszczędność czasu i pieniędzy – dodaje.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ, 35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pok. 49, tel. (017) 8661171, fax 8661190,

E-mail: [email protected], csp.wsiz.rzeszow.pl.

Similar Posts