praca

Piknik Naukowy

Dlaczego kuchenki są metalowe? Jak wyznaczyć prędkość światła? Jak zrobić chodzącą szczoteczkę do zębów? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź dzięki doświadczeniom prezentowanym przez firmę Samsung w trakcie sobotniego 15. Pikniku Naukowego. Niestandardowe doświadczenia ze sprzętami użytku codziennego będzie można zobaczyć w namiocie nr 27 w godzinach od 11:00 do 20:00.

Samsung Electronics Polska, sponsor technologiczny i strategiczny Centrum Nauki Kopernik, będzie jednym z uczestników odbywającego się w sobotę, 28 maja 2011 r., 15. Pikniku Naukowego. Goście tegorocznej edycji, którzy odwiedzą namiot firmy Samsung, poznają nowe i dotąd nieznane możliwości sprzętu elektronicznego. W zaskakujący dla widza sposób zostaną zaprezentowane doświadczenia oraz prawa fizyki i chemii. Zgromadzeni tego dnia będą mogli dowiedzieć się m.in. jak działa słynna klatka Faraday?a, jak można przy pomocy dostępnych w domu przedmiotów wyznaczyć prędkość światła i jak samemu skonstruować chodzącą szczoteczkę do zębów.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największym na skalę europejską wydarzeniem prezentującym naukę i nowe technologie, które przyczyniają się budowy społeczeństwa opartego na wiedzy. W 15. edycji Pikniku uczestniczyć będzie 237 polskich i zagranicznych instytucji naukowych, badawczych i edukacyjnych. Co roku w wydarzeniu bierze udział średnio 100 000 zwiedzających.

hastagi na stronie:

#piknik naukowy rzeszów 2011

Similar Posts