praca Wiadomości branżowe

PKO Bank Polski doceniony przez studentów

PKO Bank Polski znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global jak i stowarzyszenia

PKO Bank Polski znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

PKO Bank Polski znalazł się w gronie 10 najlepszych pracodawców w kategorii Biznes otrzymując tytuł Idealnego Pracodawcy 2012 w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów wg studentów. To najlepszy wynik spośród wszystkich banków ujętych w ogólnopolskim badaniu Universum Student Survey 2012. Z przeprowadzonego badania wynika, że dla polskich studentów najważniejszymi celami kariery zawodowej są bezpieczeństwo zatrudnienia, osiągnięcie pozycji eksperta oraz równowaga pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. W tym roku Bank znalazł się na 8 pozycji, awansując z 9 miejsca w ubiegłym roku, i był jedynym bankiem w pierwszej dziesiątce rankingu. W polskiej edycji badania wzięło udział ponad 18 tys. studentów.

Bank został również wyróżniony w rankingu na najbardziej pożądanych pracodawców tegorocznej edycji badania Pracodawca Roku organizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Badani studenci kierunków ekonomicznych uplasowali Bank w pierwszej dziesiątce, a wśród najważniejszych czynników wyboru pracodawcy wskazali oprócz wysokości wynagrodzenia, dobrą atmosferę pracy, poziom satysfakcji oraz szacunek dla życia prywatnego. W dalszej kolejności wymienione zostały m.in. jasna ścieżka kariery i kryteria awansu, możliwość zdobywania wiedzy oraz gwarancja zatrudnienia.

PKO Bank Polski od lat konsekwentnie wspiera inicjatywy promujące studentów kształtując wizerunek instytucji otwartej na osoby młode, zdolne i ambitne. Wsparcie odbywa się poprzez projekty sponsorskie oraz realizację różnego rodzaju programów stażowych i praktyk. W tym roku, poza stażami wakacyjnymi, które od lat cieszą się największym powodzeniem, Bank jest zaangażowany w takie projekty jak ?Akademia Liderów Rynku Kapitałowego? oraz ?Grasz o staż?.

Zdaniem Artura Miernika, dyrektora Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością ?Staż lub praktyka w PKO Banku Polskim mogą być krokiem milowym do kariery zawodowej. Stażyści mają możliwość zapoznania się z wyzwaniami dużej organizacji oraz specyfiką Banku, uczestniczą także w szkoleniach i spotkaniach z ludźmi ze świata biznesu. Po ubiegłorocznych stażach zatrudnienie w Banku znalazło prawie połowa uczestników?.

Rocznie w Banku praktykę zawodową może odbyć ponad 1000 studentów w dowolnym miejscu w kraju. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości wszelkie niezbędne informacje znajdą na stronie internetowej Banku http://www.pkobp.pl/kariera

A to już wiesz?  Nowoczesne sądownictwo potrzebuje profesjonalistów

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za I kwartał 2012 rok wyniósł 1,005 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami “Produkt Roku 2011” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem “Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, zwycięzcą konkursu “Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu “Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu “Top Marka” według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader?s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej ?Polskie Marki 2011? jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, jak wynika z rankingu ?100 najcenniejszych firm Newsweeka?. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

A to już wiesz?  Rozbudowa fabryki L?Oréal w Kaniach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy