praca Wiadomości branżowe

Polacy przywiązani do swoich pracodawców

Wyniki ankiety przeprowadzonej na www.monsterpolska.pl pokazują, że Polacy w swojej karierze kierują się przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Aż 63% pracowników zmienia pracę rzadziej niż co pięć lat. Lepszy znany wróg niż

Wyniki ankiety przeprowadzonej na www.monsterpolska.pl pokazują, że Polacy w swojej karierze kierują się przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Aż 63% pracowników zmienia pracę rzadziej niż co pięć lat.

Lepszy znany wróg niż nieznany

Polacy nadal pozostają tradycjonalistami jeśli chodzi o dłuższe zatrudnienie u jednego pracodawcy. 5% pracowników zmienia posadę co 5 lat, natomiast aż 63% osób czeka z decyzją o podjęciu nowej pracy jeszcze dłużej.

?Stała posada, do tego na umowę na czas nieograniczony, daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób, nawet pomimo mankamentów ?starej pracy? boi się ryzyka związanego ze zmianą i nie szuka ?innej posady?. Nowe środowisko wiąże się z wyzwaniami i odmiennymi  obowiązkami. Ponadto oznacza konieczność dostosowania się do nieznanej sytuacji? ? dodaje ekspert monsterpolska.pl, Małgorzata Majewska. 

Do odważnych świat należy

Co piąty Polak raz na dwa lata zatrudnia się w nowej firmie.?Najczęściej zmieniają pracę najmłodsi stażem pracownicy, którzy zatrudnienie traktują jako szansę na zdobycie doświadczenia i rozwoju zawodowego. Poszukują nowych wyzwań i lepszych perspektyw. Ponadto są bardziej mobilni i nie boją się zmian? ? wyjaśnia ekspert monsterpolska.pl.  Według ankiety co dziesiąty pracownik zmienia pracę co roku lub częściej. 5% osób żegna się z pracodawcami po okresie 6 miesięcy.

www.monsterpolska.pl

 

Informacje dodatkowe

Wyniki badań pochodzą z ankiety przeprowadzonej na stronie www.monsterpolska.pl w dniach 21 maja ? 3 czerwca 2012. Odpowiedzi udzieliło 150 użytkowników portalu. Ankiety monsterpolska.pl można znaleźć na stronie główniej portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy