Wiadomości branżowe

Politechnika Gdańska zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki

Wystarczą chęci i ciekawość świata, by wziąć udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Na Politechnice Gdańskiej odbędzie się w tym roku niemal 200 imprez popularnonaukowych, w tym wiele intrygujących pokazów, warsztatów, wykładów, konkursów i ciekawych ekspozycji. Podczas festiwalu pragniemy przybliżyć osiągnięcia współczesnej nauki mieszkańcom Pomorza. Impreza odbędzie się w dniach 22-26 maja. Wstęp wolny!

? Rozpiętość tematyczna festiwalowych atrakcji na Politechnice Gdańskiej jest ogromna, a w przygotowanie imprezy zaangażowały się wszystkie wydziały naszej uczelni ? podkreśla prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej ? Zapraszam całe rodziny na wielki naukowy piknik, który stanowi niepowtarzalną szansę, by samemu dotknąć i sprawdzić!

Odwiedzający PG podczas festiwalu przekonają się m.in.: jak działają ogniwa paliwowe oraz dowiedzą się, na czym polega magia fraktali i czy możliwe jest opisanie świata za pomocą matematyki?

W programie BFN znajdują się także warsztaty dedykowane Domowemu asystentowi osób starszych i chorych, w ramach których prezentowane będą prototypy inteligentnej wagi, narzuty diagnostycznej oraz detektora bezdechu sennego.

Interesująco zapowiadają się zajęcia z zakresu robotyki, w planie jest m.in. prezentacja robota humanoidalnego NAO oraz robotów minisumo.

Polecamy wizytę w eksperymentatorium, w które zamieni się na kilka dni Dziedziniec im. Jana Heweliusza. Tam najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać wiele ciekawych, niekiedy nawet widowiskowych doświadczeń.

Ciekawe dla wielu mogą okazać się wykłady i prezentacje dotyczące chemii żywienia, które proponuje Wydział Chemiczny. Będzie nawet okazja, by skorzystać z kursu chińskiej kaligrafii. A Wydział Architektury proponuje wykłady, warsztaty i wycieczki, np. po starych dzielnicach Gdańska ? jak Dolne Miasto i Nowy Port.

Architekci zorganizowali również grę miejską na terenie Wrzeszcza, piknik z mostami tczewskimi i warsztaty projektowe dla miłośników budowy makiet. Będzie również wystawa ilustrująca miasta kreowane w grach komputerowych.

Spis wszystkich imprez BFN na Politechnice Gdańskiej znajdą Państwo pod adresem: http://www.festiwal.pg.gda.pl/index.php/program/pokaz

 

< 241957" >

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy