Wiadomości branżowe

Polskie studentki awansowały do półfinału Ericsson Application Awards 2013

Dwie polskie studentki zostały zakwalifikowane do półfinału Ericsson Application Awards 2013 i powalczą o zwycięstwo w konkursie. Na EAA 2013 nadesłano blisko 100 zgłoszeń. Tematem tegorocznej edycji były aplikacje służące życiu miasta (ang. Apps for City Life).

Dwie studentki z Krakowa i Rzeszowa, zgłoszone jako zespół ?Girlpower?  w kategorii Student, wpadły na pomysł aplikacji o nazwie ?Straż sąsiedzka? (ang. Neighborhood Watch). Zgodnie z ich pomysłem, osoba która dostrzeże niebezpieczny incydent lub podejrzane zachowanie zgłasza go przy użyciu aplikacji mobilnej. Wówczas sąsiedzi mogą reagować jeszcze przed przyjazdem policji, zwłaszcza w przypadku drobnych, ale uciążliwych spraw, takich jak kradzieże, włamania czy przestępczość młodocianych. Aplikacja archiwizowałaby zgłoszenia, dzięki temu zarówno policja jak i mieszkańcy wiedzieliby gdzie istnieje duże zagrożenie np. kradzieżą.

Zdaniem autorek projektu: ?Mieszkańcy potrafią się sami organizować, troszczą się o swoje sąsiedztwo i chcą żeby ich okolica była czysta i bezpieczna. Dodatkowo, jeśli społeczności poradzą sobie z drobnymi problemami, takimi jak młodzi ludzie niszczący lusterka samochodów lub malujący na murach, policja będzie miała więcej czasu i zasobów by zająć się bardziej poważną, zorganizowaną przestępczością.? Autorki zastrzegają przy tym, że chodzi wyłącznie o drobne sprawy, z którymi społeczność jest w stanie sobie poradzić bez konieczności natychmiastowej interwencji policji.

Konkurs organizowany przez firmę Ericsson właśnie wkracza w fazę półfinałową. Na tym etapie aplikacje z dwóch kategorii: Student i Firma, zostaną ocenione przez 900 użytkowników reprezentujących 9 wielkich miast z różnych częsci świata, m.in. Nowy Jork, Johannesburg i Sydney. Wybrane cztery zespoły finałowe (po dwa z każdej kategorii) zostaną zaproszone w maju do Sztokholmu, gdzie odbędzie się ceremonia finałowa.

Idea konkursu Ericsson Application Awards współgra z wizją firmy Ericsson dotyczącą społeczeństwa sieciowego (ang. Networked Society), w którym technologie teleinformatyczne zmianiają sposób naszego funkcjonowania, szczególnie w miastach. Według analiz firmy Ericsson 70% ludzi na swiecie w 2050 roku będzie żyć w miastach.

Nominowani w kategorii Student:
TeamKenya (Kenia), The Town Criers (USA), Trokxi (Ghana) UrbanScript (USA), X-Team (Chiny), Girlpower (Polska), GreenSpark (Portugalia)

Nominowani w kategorii Firma:
Added Value Applications (Wielka Bryania),  Nimdee Mobile (Ghana), Neemo (Brazylia), TBoxApps (Wielka Bryania), Adonis (Rumunia)

 

Więcej informacji na stronie konkursu:
http://www.ericssonapplicationawards.com/

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

< 240440" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #atne   #cy   #dej   #dy   #gie   #gra   #ka   #komunikacja   #miu   #nbsp   #stronach