praca Wiadomości branżowe

Polskie studentki w najlepszej dwójce Ericsson Application Awards! Powalczą o zwycięstwo w Sztokholmie

Teaser

Anna Mendak i Izabela Płokita awansowały do najlepszej dwójki w konkursie Ericsson Application Awards 2013 w kategorii Student. Aplikacja ?Straż sąsiedzka?, stworzona przez dziewczyny z zespołu Girlpower, powalczy o zwycięstwo na gali finałowej 22 maja w Sztokholmie. Nagroda za pierwsze miejsce w każdej z kategorii Ericsson Application Awards to 25 000 euro. 

Dwie studentki z Krakowa i Wrocławia wpadły na pomysł aplikacji o nazwie ?Straż sąsiedzka? (ang. Neighborhood Watch). Zgodnie z ich pomysłem, osoba która dostrzeże niebezpieczny incydent lub podejrzane zachowanie zgłasza go przy użyciu aplikacji mobilnej. Wówczas sąsiedzi mogą reagować jeszcze przed przyjazdem policji, zwłaszcza w przypadku drobnych, ale uciążliwych spraw. 

    

Polskie uczestniczki konkursu zdobywały doświadczenie w firmie informatycznej związanej z aplikacjami mobilnymi. Koordynator i pomysłodawca całego projektu – Anna Mendak jest studentką architektury wnętrz na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Skupiająca się na stronie technicznej projektu Izabela Płokita studiuje na kierunku Informatyka Stosowana na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

? O konkursie dowiedziałyśmy się ze strony internetowej firmy Ericsson. Pomysł na aplikację pojawił się w wyniku obserwacji otoczenia miejskiego i różnych zagrożeń, które w nim się coraz częściej pojawiają. Aplikacja ma na celu zmobilizowanie ludzi do wzięcia czynnego udziału w tworzeniu miejsc bezpiecznych do życia. ? powiedziała Anna Mendak, studentka z zespołu Girlpower.

W finałowej rozgrywce Ericsson Application Awards 2013 rywalami polskich studentek będzie zespół GreenSpark z Portugali. Dwóch studentów z Uniwersytetu na Maderze zaprojektowało aplikację ?Sun Monitor? opartą o technologie w chmurze, która pozwalałaby w tani i bezpieczny sposób zarządzać i monitorować produkcją energii w przydomowych panelach słonecznych.

Po dwa najlepsze zespoły z kategori Student i Firma pojawią się na gali finałowej –  22 maja w Sztokholmie. Tam projektanci przedstawią swoje pomysły finałowemu jury.

Idea konkursu Ericsson Application Awards współgra z wizją firmy Ericsson dotyczącą społeczeństwa sieciowego (ang. Networked Society), w którym technologie teleinformatyczne zmianiają sposób naszego funkcjonowania, szczególnie w miastach. Według analiz firmy Ericsson 70% ludzi na swiecie w 2050 roku będzie żyć w miastach.

Więcej informacji o konkursie:

EAA

Filmy zgłoszeniowe:

Girlpower

GreenSpark

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

< 241500" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts