praca Wiadomości branżowe

Pomysły na kładkę na Ołowiankę. W piątek na PG rozstrzygnięcie konkursu

Sześćdziesiąt osiem koncepcji architektoniczno-technicznych wpłynęło na konkurs na kładkę pieszą łączącą śródmieście Gdańska z wyspą Ołowianka. Zwycięską propozycję poznamy w piątek, 9 listopada o godz. 12.30 w Auli Politechniki Gdańskiej, gdzie zostaną ogłoszone wyniki.

Wszystkie prace można będzie obejrzeć od piątku do wtorku, 13 listopada w godz. 10-17 na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza.

Stawką w konkursie jest nagroda w wysokości 50 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowej.

Kładka ma być zlokalizowana na wysokości ul. Grodzkiej 9 i prowadzić na drugą stronę Motławy w kierunku miejsca, gdzie funkcjonuje parking Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Warto dodać, że w pobliżu Grodzkiej w ciągu dwóch lat powstanie Muzeum II Wojny Światowej.

Most ma stanowić rzecz jasna skrót na Ołowiankę, otworzyć nową trasę spacerową, ożywić rejon ul. Szafarnia.

Pomysł od lat wzbudza gorącą dyskusję, gdyż ma przynajmniej tak samo wielu przeciwników jak zwolenników. Władze miasta Gdańska zdecydowały jednak, że kładka jest potrzebna, a korzyści z niej będzie więcej niż ewentualnych minusów.

Inwestycja pochłonie 13 mln zł. Szacuje się, że powstanie do końca 2014 roku.

Similar Posts