praca Wiadomości branżowe

Poszukiwany handlowiec ? z doświadczeniem i komunikatywny

Jak wynika z analizy ogłoszeń o pracę dla branży handlowej zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, najważniejszymi kompetencjami potencjalnego handlowca są doświadczenie zawodowe oraz zdolności komunikacyjne.

Doświadczenie przede wszystkim

Spośród przeanalizowanych ogłoszeń, zdecydowana większość (ponad 70%) zawiera wymóg posiadania co najmniej 2 lat doświadczenia. W 54% ofert pracodawcy wymieniają  konieczność posiadania dyplomu wyższej uczelni, w 34% wykształcenia średniego. Jedynie tylko dla 12% firm zamieszczających ogłoszenia posiadane wykształcenie nie było priorytetem.

Jeżeli chodzi o znajomość języków od aplikujących na stanowisko handlowca wymagano biegłej znajomości języka angielskiego (40%). Dla jedynie 10% pracodawców istotna była znajomość języka rosyjskiego.

Skuteczna komunikacja jako podstawa sukcesu

Oprócz doświadczenia zawodowego, od handlowców wymagane są także tzw. „kompetencje miękkie”. Pracodawcy stawiają na umiejętność budowania trwałej relacji z klientem oraz wysoką komunikatywność (67%). Dobra organizacja pracy w sytuacjach stresowych pojawiła się w 52% ofert. Od kandydatów oczekiwano także umiejętności pracy zespołowej (25%). Jedynie 5% pracodawców wymaga od przyszłego pracownika samodzielności.

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

 

Similar Posts