praca

Praca i brak zwolnień w Cieszynie

Dane Urzędu Pracy w Cieszynie wskazują, że w regionie nie tylko systematycznie spada bezrobocie, ale zmniejsza się liczna rejestracji w urzędzie oraz wzrasta ilość ofert pracy.

Eksperci Urzędu informują o systematycznym spadku zarejestrowanych osób bezrobotnych oraz mniejszej ilości nowych bezrobotnych rejestrujących się w Urzędzie. Dodatkowo wzrosła w tym czasie liczba ofert zatrudnienia.

Uwaga! Więcej informacji na temat poszukiwania pracy po powrocie do Polski znajdziesz w naszym POWROTNIKU w dziale dotyczącym POSZUKIWANIA PRACY W POLSCE

Skokowy wzrost ofert ilości pracy w ostatnim miesiącu może mieć związek z zapotrzebowaniem na nowych pracowników w firmie Si-git Poland w Bielsku Białej, która zamierza uruchomić nowy zakład w Skoczowie.

Nowych pracowników poszukuje się do pracy na stanowiskach operatora maszyn i mechaników maszyn przemysłowych. Do tego pracowników poszukiwano w Brennej (CS Poland Centrum Sport) oraz kilku innych firmach w regionie.

Cieszy zwłaszcza informacja o braku planowanych zwolnień grupowych, których obawiano się w związku z kryzysem bądź spowolnieniem gospodarczym.

Prognozowana stopa bezrobocia na koniec sierpnia wynosi w naszym powiecie 8,7 procent. Miesiąc temu było to 8,8 proc.

Więcej informacji na temat ofert pracy w Cieszynie:
Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie
ul. Kochanowskiego 8
tel. (0-33) 851 49 91
e-mail: [email protected]

Na podst. Głos Ziemi Cieszyńskiej i inf wł.

http://powroty.gov.pl/regiony/wydarzenia/t,Praca%20i%20brak%20zwolnie%C5%84%20w%20Cieszynie,rid,796.html

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy