Wiadomości branżowe

Praca w IT ? nie tylko dla cichych i skromnych

Z analizy ogłoszeń o pracę w sektorze IT, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że coraz częściej oprócz specjalistycznej wiedzy technicznej, pracownicy IT powinni mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.Do

Z analizy ogłoszeń o pracę w sektorze IT, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że coraz częściej oprócz specjalistycznej wiedzy technicznej, pracownicy IT powinni mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Do you speak English?

W 70% analizowanych ogłoszeń dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym. W 15 % ogłoszeń biegłej znajomości języka angielskiego towarzyszy biegła znajomość języka polskiego.

Wiedza specjalistyczna podstawą do sukcesu

Poparta doświadczeniem specjalistyczna wiedza techniczna, a szczególnie  znajomość specyficznych systemów operacyjnych, programów czy języków programowania (np. Spring, Tomcat, Linux, Java, C++, C#) jest wymogiem najczęściej stawianym przed kandydatami –  pojawia się w 85% ogłoszeń. Dla pracodawców równie ważne jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Jest ono wymagane w 65% przypadków. Najchętniej poszukiwani są kandydaci, którzy przepracowali już od 3 do 5 lat (40% ogłoszeń) lub powyżej 5 lat (25%). Jedynie w 10% przypadków oczekiwane było staż zawodowy krótszy niż trzy lata.

Kompetencje miękkie w cenie

Już w 35 % ofert pracy otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów i wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne są wymieniane wśród niezbędnych wymogów dla kandydatów do pracy w sektorze informatycznym.

Pozostałe kryteria stawiane przed kandydatami to np. samodzielność oraz zdolność analitycznego myślenia (pojawiają się w 40% ogłoszeń). Pożądana jest również umiejętność pracy z zespole (20%), zorientowanie na rozwój i osiąganie celów (30%) czy tez gotowość do podróży służbowych (wymagana w 10% przypadków).

www.monsterpolska.pl

 

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

A to już wiesz?  Pasjonaci gier komputerowych spotkają się na PG

 

Osoba kontaktowa:

Ewelina Nowicka

Specjalista ds. PR

Triple PR
ul. Leszno 8/28, 01-192 Warszawa
tel. 22 216 54 13;
[email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy