praca Wiadomości branżowe

Praca w przemyśle nie tylko dla inżynierów

Jak wynika z analizy ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, w branży przemysłowej szansę na zatrudnienie mają głównie inżynierowie, których dotyczyło 12% ofert. Jednak pracę mogą dostać także specjaliści, kierownicy produkcji i  handlowcy.

Pracodawcy z branży przemysłowej oprócz inżynierów poszukują również kandydatów na inne stanowiska. Szansę na posadę mają wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Co dziesiąta oferta dotyczy takich profesji jak mechanik, ślusarz, spawacz, czy pracownik magazynu.

W 7% ogłoszeń o pracę rekrutuje się specjalistów zajmujących się głównie logistyką, mechaniką, kontrolą jakości i BHP. Od kandydatów oczekuje się przede wszystkim doświadczenia oraz dobrej znajomości języków obcych.

Podobna liczba ofert dotyczy kierowników produkcji. Tutaj od kandydatów wymaga się w pierwszej kolejności wyższego wykształcenia, doświadczenia i wiedzy specjalistycznej.

W branży przemysłowej szansę na rozwój zawodowy mają również handlowcy. Prawie 6% ogłoszeń dotyczy przedstawicieli oraz kierowników sprzedaży. Tutaj liczy się przede wszystkim komunikatywność i dyspozycyjność. Ponadto w 4% ofert pracy poszukiwano pracowników na stanowiskach kierowniczych.

Absolwenci wyższych uczelni mogą rozpocząć swoją karierę zawodową w branży przemysłowej. Wśród ogłoszeń umieszczonych na monsterpolska.pl znalazło się 9% ofert praktyk i staży m.in. do działów jakości, logistyki, produkcji i inżynierii.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę w branży produkcji przemysłowej umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy