praca Wiadomości branżowe

Pracownik ING Banku Śląskiego Kawalerem Orderu Uśmiechu

Przemysław Sobieszczuk, założyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk, na co dzień specjalista ds. HR w ING Banku Śląskim, został uhonorowany tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Otrzymane odznaczenie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i potwierdzeniem, że moje działania mają sens. Daje mi to jeszcze większą wiarę we własne siły i motywuje do dalszej pracy na rzecz osób, które potrzebują wsparcia, w szczególności na rzecz dzieci – powiedział Przemysław Sobieszczuk, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Przemysław Sobieszczuk ma 34 lata, pochodzi z Katowic i na co dzień pracuje w ING Banku Śląskim w Katowicach, jako specjalista ds. HR. Ukończył politologię w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (wydział w Chorzowie). Choruje na niezwykle rzadką chorobę dermatologiczną – Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka.

W 2004 roku, Przemysław założył Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk, które pomaga dzieciom i rodzinom dotkniętym EB. Dzięki staraniom Przemysława i jego Stowarzyszenia, Epidermolysis Bullosa została wpisana na krajową listę chorób przewlekłych, a opatrunki dla chorych na EB są refundowane. W 2009 roku Przemysław Sobieszczuk otrzymał wyróżnienie „Człowiek bez barier”.

Order Uśmiechu jest jedynym odznaczeniem przyznawanym przez dzieci osobom dorosłym. Najmłodsi wyróżniają tych, których działalność jest wyjątkowa, przynosi najwięcej radości i często ratuje dzieciom życie.

Do tej pory order otrzymało ponad 920 osób z ponad 45 krajów, a wśród nich m.in.: Jan Paweł II, Dalajlama XIV, Matka Teresa z Kalkuty, Irena Sendlerowa, Anna Dymna, Astrid Lindgren, Ewa Szelburg-Zarembina, Marek Kotański, Jacek Kuroń, prof. Zbigniew Religa, Wanda Chotomska, Irena Santor oraz ks. Jan Twardowski.

W tym roku odznaczeni zostali również: Henryka Krzywonos-Strycharska, Bohdan Butenko, Marek Plura, prof. Bohdan Maruszewski, Krzysztof Cwynar, Elżbieta Dębska, ks. Andrzej Mulka oraz prof. Howard Gardner.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy