praca

Prawnik czyli Lawyer

?Prawnik czyli Lawyer? ? pod takim tytułem British Council organizuje cykl konferencji poświęconych zastosowaniu testu ILEC (International Legal English Certificate) w procesie rekrutacji i rozwoju

?Prawnik czyli Lawyer? ? pod takim tytułem British Council organizuje cykl konferencji poświęconych zastosowaniu testu ILEC (International Legal English Certificate) w procesie rekrutacji i rozwoju kariery zawodowej prawników. Konferencje odbędą się 15 maja we Wrocławiu, 18 maja w Warszawie i 22 maja w Gdańsku. Chętni mogą zgłosić swój udział do 10 maja!

poland-seminars-and-workshops-for-teachers-top_left_image-3Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. czym jest i w jaki sposób powstał egzamin ze znajomości prawniczego języka angielskiego ILEC, jakie jest jego zastosowanie oraz uznawalność w Europie i na świecie. Te zagadnienia zostaną poruszone w czasie pierwszej części, prowadzonej w języku polskim i skierowanej głównie do osób zatrudniających prawników używających w pracy języka angielskiego, do przedstawicieli wydziałów prawa wyższych uczelni i działów HR firm prawniczych. Zamknie ją krótka prezentacja egzaminu, ukazująca praktyczne umiejętności językowe oraz obszary tematyczne, które obejmuje egzamin.

Druga część konferencji, prowadzona w języku angielskim, adresowana jest głównie do lektorów angielskiego prawniczego. Uczestnicy zapoznają się ze strukturą egzaminu i poznają wskazówki, jak przygotowywać słuchaczy do egzaminu. Wezmą również udział w prezentacji podręcznika Cambridge University Press – ?International Legal English?.

ILEC należy do grupy egzaminów Cambridge ESOL. Sprawdza znajomość angielskiego prawniczego, czyli m.in. umiejętność posługiwania się językiem prawniczym stosowanym w światowym handlu, prowadzenia oficjalnej komunikacji pisemnej oraz tworzenia dokumentów prawnych. Został stworzony z myślą o osobach pracujących w międzynarodowym środowisku prawniczym, jako wymierny wyznacznik ich specjalistycznej znajomości języka angielskiego.

Cykl konferencji ?Prawnik czyli Lawyer? został opracowany przez British Council we współpracy z TransLegal, University of Cambridge ESOL Examinations oraz wydawnictwami Cambridge University Press i CH Beck.
Konferencje odbywać się będą w godzinach 10.00-13.30 (część I: 10.00-11.30; część II: 12.00-13.30) w następujących miastach:

* 15 maja br. we Wrocławiu, na Uniwersytecie Wrocławskim, ul. Kuźnicza 22, III piętro, sala 307

* 18 maja br. w Warszawie, w Centrum Zielna ul. Zielna 37, Sala Europa, 6 piętro

* 22 maja br. w Gdańsku, w Bibliotece Brytyjskiej, ul. Ogarna 27

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w konferencji należy zgłosić swój udział poprzez przesłanie wypełnionego formularza faksem (012 428 59 40) lub zeskanowanego mailem na adres [email protected] do 10 maja br. włącznie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem http://www.britishcouncil.org/pl/poland-seminars-and-workshops-for-teachers.htm.

***

British Council
Organizacja założona w 1934 roku, reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego. W Polsce działa od 1938. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Prowadzi działalność na całym świecie, stawiając na najwyższą jakość nauczania oraz rozwój współpracy w zakresie edukacji pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe).

Cambridge ESOL
University of Cambridge ESOL Examinations jest twórcą znanych na całym świecie certyfikatów dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli. Co roku ponad 2 miliony osób ze 130 krajów zdaje egzaminy Cambridge ESOL. W Polsce egzaminy Cambridge są od lat najpopularniejszymi egzaminami językowymi.

Cambridge University Press (CUP)
Wydawnictwo założone przy Uniwersytecie Cambridge w 1534 roku działa nieprzerwanie do chwili obecnej wydając publikacje z różnych dziedzin wiedzy. Cieszy się uznaniem na całym świecie ze względu na swoje zaangażowanie w propagowanie wiedzy, edukacji oraz prac badawczych. Oddział CUP zajmujący się nauczaniem języka angielskiego powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i w ciągu 30 lat stał się jednym ze światowych liderów wydających podręczniki do nauczania języka angielskiego.

C.H. Beck
Istnieje od 1763 roku, na polskim rynku od 1993. Wydaje fachowe publikacje z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literaturę obcojęzyczną a także Wielomodułowy System Informacji Prawnej Legalis. W ofercie Wydawnictwa są pozycje ze wszystkich dziedzin prawa: cywilnego, karnego, handlowego, gospodarczego, międzynarodowego i podatkowego. Można w niej znaleźć teksty ustaw, zbiory przepisów na kartach wymiennych, komentarze, orzecznictwo, monografie, skrypty, podręczniki, poradniki, encyklopedie, i słowniki. Oferta skierowana jest zarówno do praktyków jak i teoretyków, a także do szerokiego kręgu czytelników, niemających przygotowania prawniczego.

TransLegal
Firma szkoleniowa założona w Sztokholmie przez anglojęzycznych prawników-lingwistów. Światowy lider w nauczaniu i testowaniu angielskiego prawniczego. Oferuje materiały szkoleniowe, kursy on-line oraz podręczniki z tej dziedziny. Współpracuje z Cambridge ESOL w tworzeniu egzaminu ILEC a także z Boston University School of Law and Cambridge University Press w opracowywaniu projektu PLEAD ? kursu do komplementarnego nauczania angielskiego prawniczego w firmach prawniczych, na uniwersytetach, oraz stowarzyszeniach prawników na całym świecie.

SEMINARIA I WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

SEMINARIA OGÓLNODOSTĘPNE – 2009

* Konferencje ILEC dla prawników i nauczycieli języka angielskiego poświęcone egzaminowi International Legal English Certificate.

* Egzaminy KET and PET for Schools – Konferencja dla nauczycieli języka angielskiego, organizowana wspólnie przez Pearson Longman, British Council oraz IATEFL.

SEMINARIA NA ZAMÓWIENIE

Przeprowadzamy 3-godzinne seminaria metodyczne na zamówienie szkół, uczelni, firm lub innych instytucji edukacyjnych:

* Young Learners Examinations (YLE)
* Key English Test (KET)
* Preliminary English Test (PET)
* First Certificate in English (FCE)
* Certificate in Advanced English (CAE)
* Certificate of Proficiency in English (CPE)
* International English Language Testing System (IELTS)
* Business English Certificate (BEC)
* International Legal English Certificate (ILEC)
* Test of Legal English Skills (TOLES)
* International Certificate in Financial English (ICFE)

Celem seminariów jest:

* zapoznanie uczestników z poszczególnymi częściami egzaminu (Reading, Writing, Listening and Speaking)
* przedstawienie uczestnikom kryteriów oceny oraz wymagań egzaminacyjnych
* wskazanie uczestnikom metod pomocnych w przygotowywaniu do egzaminu oraz wspólne z uczestnikami opracowanie listy tych najskuteczniejszych i preferowanych przez nich.

Koszt 3-godzinnego seminarium wynosi 540 PLN.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innym typem warsztatów lub prezentacji prosimy o kontakt.
Joanna Lewandowska
Tel. 012 428 59 32
Faks 012 428 59 40
[email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy