praca Wiadomości branżowe

Prof. Karol Adamiecki byłby dumny. Finał KAROLI 2013 już 26 kwietnia

Prototyp elektronicznego kiosku informacyjnego, baza danych dla apteki, strategia informatyzacji grupy Żywiec, projekt wprowadzenia na rynek innowacyjnego “łóżka-biurka”, trzymaczek do skarpet, biustonosz z kieszonką, czołg przystosowany do działań na terenach zurbanizowanych, przyssawka do żelu pod prysznic albo pojemnik śniadaniowy z chusteczkami ?czysta buzia?… to tylko niektóre spośród prac projektowych nominowanych w tegorocznej 21. edycji konkursu KAROLE 2013.

Nazwa konkursu nawiązuje do prof. Karola Adamieckiego (1866- 1933), który jako pierwszy docenił pozytywne aspekty łączenia teorii naukowych z praktyką oraz biznesem. 

Piramidki Karoli, a więc nagrody za najciekawsze pomysły studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii zostaną wręczone w Dworze Artusa. Gala finałowa odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 18.00. Zapraszamy.

Warto podkreślić, że trzy ściany statuetki-piramidy są chropowate, a tylko jedna oszlifowana, co symbolizuje, że droga do sukcesu nie zawsze jest gładka, ale i tak możliwa do przejścia. 

 ?  Co roku studenci naszego wydziału wyróżnieni w konkursie udowadniają, że na Politechnice Gdańskiej najważniejsze są umiejętności praktyczne, kreatywność oraz innowacyjne myślenie ? mówi Joanna Zając, studentka Wydziału Zarządzania, współorganizatorka imprezy.

Aby otrzymać statuetkę trzeba się napracować.  Studenci w ramach zajęć przygotowują projekty w sześciu kategoriach: zarządzanie produkcją, zarządzanie przedsięwzięciami z wykorzystaniem MS Project, innowacje produktowe, biznesplan, badania marketingowe oraz projekty informatyczne. Warunkiem koniecznym jest odniesienie się do rzeczywistej sytuacji rynkowej. Prace powstają pod okiem wykładowców, którzy na zakończenie semestru wybierają od 3 do 10 prac nominowanych do nagród.

Karla Daszkowska, zeszłoroczna nominowana do Karola wspomina konkurs: ? Od początku byliśmy traktowani jak laureaci, wszystko działo się wokół nas. Przemiłym aspektem konkursu było wyświetlanie naszych nominacji na głównej ścianie Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz na tablicach informacyjnych.

Wyróżnionych poznaliśmy 16 kwietnia ? listę można prześledzić tutaj. Podkreślić trzeba, że w konkursie biorą udział projekty opracowane w semestrze zimowym 2012/2013 oraz opracowane w semestrze letnim 2011/2012.

Teraz kapituła konkursu, którą tworzą nauczyciele akademiccy oraz pracownicy firm z naszego regionu wybiera najlepsze projekty w każdej z kategorii.

Pomysłodawcami konkursu są dr inż. hab. Marek Wirkus, dr inż. Jerzy Koszałka oraz mgr inż. Władysław Stachowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG. Organizacją przedsięwzięcia od kilku lat zajmuje się Międzywydziałowe Koło Naukowe Project Management.

Strona KAROLI 2013: www.karole.zie.pg.gda.pl

< 239661" >

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy