praca

Programiści wspierani przez ATM S.A. srebrnymi medalistami mistrzostw świata

Programiści wspierani przez ATM S.A. srebrnymi medalistami mistrzostw świata

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), organizowanych w lutym w Harbin (Chiny), sponsorowana przez ATM S.A. drużyna Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła srebrny medal, dystansując w wyścigu do podium ponad 97 drużyn programistycznych z renomowanych uczelni z całego świata.

ATM S.A. od wielu lat wspiera najzdolniejszych polskich programistów, finansując ich uczestnictwo w prestiżowych międzynarodowych zawodach w programowaniu zespołowym. Finały światowe są dla programistów Uniwersytetu Warszawskiego kolejnym etapem w ramach tegorocznej edycji mistrzostw, a kwalifikacją do udziału w nich były jesienne eliminacje na poziomie krajowym (AMPZZ) oraz półfinały Europy Środkowej. W obu tych konkursach trzyosobowa drużyna Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki UW pokonała wszystkie rywalizujące uczelnie, zdobywając mistrzostwo Europy Środkowej i prawo do udziału w finałach w Harbin.

Srebrnym medalistom mistrzostw świata ATM S.A. ufundowała trzy roczne stypendia, aby mogli oni dalej swobodnie rozwijać swoje naukowe pasje. Uroczystość przekazania stypendiów odbędzie się 8 marca br. w Sali Złotej Uniwersytetu Warszawskiego w obecności władz uczelni i prezesa spółki.

Udział najlepszych polskich programistów w konkursie nie byłby możliwy bez naukowego wsparcia ze strony opiekunów drużyny ? profesorów Jana Madeya i Krzysztofa Diksa, którzy zawsze przygotowują ich merytorycznie oraz towarzyszą swoim studentom w kolejnych etapach zawodów. W tym roku do grona opiekunów dołączył także prorektor Uniwersytetu Warszawskiego profesor Tadeusz Tomaszewski i doktoranci Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki.

Organizacja finałów w Chinach, w których udział wzięło 21 648 studentów z 1931 uczelni z 82 krajów była ogromnym wyzwaniem. Przed takim samym zadaniem stanie Uniwersytet Warszawski, któremu powierzono zorganizowanie finałów w 2012 roku. Prezentacja naszej uczelni jako przyszłego organizatora zawodów, przedstawiona w Harbin przez profesora Jana Madeya, została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników tegorocznych mistrzostw.

Więcej informacji o Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym na stronie http://cm.baylor.edu/welcome.icpc.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod marką ATMAN świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Od 2006 roku ATM S.A. z sukcesem buduje grupę kapitałową, w skład której wchodzi obecnie 10 podmiotów z Polski i zagranicy. Spółki grupy kapitałowej uzupełniają kompetencje telekomunikacyjne ATM S.A. w dwóch głównych obszarach: integracji systemów teleinformatycznych oraz produkcji i wdrażania oprogramowania aplikacyjnego. Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

Similar Posts