Wiadomości branżowe

Przynieś własne urządzenie do pracy – raport Ericsson ConsumerLab

Młodzi specjaliści w wieku 22-29 lat należący do pokolenia Milenium polegają na swoich własnych urządzeniach nie tylko w życiu prywatnym ale również w pracy. Raport firmy Ericsson pokazuje, że prywatne urządzenia w celach służbowych są najczęściej wykorzystywane do: mailowania (47%), smsowania (36%) i wykonywania połączeń głosowych (39%).Smartfony są

Młodzi specjaliści w wieku 22-29 lat należący do pokolenia Milenium polegają na swoich własnych urządzeniach nie tylko w życiu prywatnym ale również w pracy. Raport firmy Ericsson pokazuje, że prywatne urządzenia w celach służbowych są najczęściej wykorzystywane do: mailowania (47%), smsowania (36%) i wykonywania połączeń głosowych (39%).

Smartfony są urządzeniami prywatnymi,  które Milenialsi najchętniej biorą do pracy. Aż 88% młodych specjalistów zabiera ze sobą prywatny smartfon do pracy. W przypadku laptopów robi tak 23%, a tabletów ? 25% badanych. W przeciwnym kierunku urządzenia wędrują jeszcze częściej. Regularnie do domu służbowe smarfony zabiera 95% Milenialsów. Rzadziej korzystają oni w domu ze służbowych laptopów (55%) i tabletów (68%).

Spośród osób, które przynoszą do pracy własne urządzenia, ponad jedna trzecia korzysta z nich wyłącznie do celów prywatnych. Jako główny powód badani podawali strach przed pracodawcami wtrącającymi się w ich życie osobiste. Podczas korzystania ze służbowych urządzeń takie zagrożenie wzrasta.

Z badania Ericsson ConsumerLab wynika, że prywatne urządzenia w większości wykorzystywane są do celów służbowych, tj. mailowanie (47%), smsowanie (36%) i wykonywanie połączeń głosowych (39%). Z drugiej strony, prawie połowa Milenialsów (49%) wykorzystuje prywatne urządzenia w pracy do korzystania z sieci społecznościowych. 

55% przedstawicieli pokolenia Milenium, ma tylko jeden telefon, który służy zarówno do spraw służbowych, jak i prywatnych. Spośród wszystkich badanych aż 45% osób opłaca wydatki związane z telefonią w celach służbowych. 

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

A to już wiesz?  Sfotografuj PG i wygraj

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

< 240713" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy