motywacja studia

Ranking Prywatnych Wyższych Szkół Biznesu 2009

Publikacja rankingu edukacyjnego jest dobrym momentem na ponowienie dyskusji o tym, gdzie studiować, szczególnie, że wielkimi krokami zbliża się okres kwitnienia kasztanów.

graduacja2005-03Home & Market opublikował kolejny ze swoich rankingów. ?Pod lupe” wzięto prywatne szkoły wyższe kształcące na kierunkach biznesowych. Podobnie, jak w ubiegłym roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie uplasowała się bardzo wysoko. Jest najlepszą w Polsce uczelnią kształcąca na poziomie magisterskim. W zestawieniu prezentującym całościową ocenę, WSIiZ zajęła 4. miejsce, za dwoma uczelniami z Warszawy i jedną łódzką szkołą wyższą, które maja prawo nadawania stopnia dr. i dr. hab.

Lokata w rankingu potwierdza wysoką pozycję WSIiZ w Polsce południowo-wschodniej, gdzie rzeszowska uczelnia pozostaje liderem (w ubiegłym roku WSIiZ również zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej). Twórcy rankingu uznali WSIiZ za najlepszą uczelnię Podkarpacia.

Ale dynamika rynku zmusza do podejmowania nowych inicjatyw oraz ciągłego modyfikowania istniejących rozwiązań. Wyrazem tego procesu są wyniki poszczególnych podrankingów.

Największy awans WSIiZ zanotowała w podrankingu szczególnie istotnym z punktu widzenia obecnych i przyszłych studentów. W kategorii Uczelnie z najwyższym poziomem edukacji WSIiZ awansowała z 7. miejsca w roku 2008 na miejsce 3. w roku bieżącym. Również w podrankingu Uczelnie z najlepszą kadrą WSIiZ plasuje się w czołówce, na znakomitym 2. miejscu w kraju.

Rankingi, takie jak opublikowany przez Home & Market, pokazują jedną, niezwykle istotną rzecz – szkoły państwowe prawie nic nie muszą, natomiast szkoły niepubliczne muszą angażować cały swój potencjał, ponieważ równanie jest proste: wysoki poziom i ciekawa oferta + znakomita kadra = sukces uczelni = sukces studentów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy