Wiadomości branżowe

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zagra na STUDENTEURO

Dwadzieścia drużyn z uczelni polskich i ukraińskich, w tym reprezentacja Politechniki Gdańskiej zmierzy się w drugiej edycji Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012, zwanym STUDENTEURO. Małe mistrzostwa Europy poprzedzające przyszłoroczną imprezę rozegrane zostaną w dniach 9-13 września w czterech miastach EURO 2012 w Polsce, czyli w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

W Gdańsku mecze odbędą się na dawnym boisku Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta 29. Zapraszamy studentów, pracowników i sympatyków naszej reprezentacji do wspólnego kibicowania.
Drużyna Politechniki Gdańskiej składa się z osiemnastu zawodników, na co dzień grających w profesjonalnych klubach piłkarskich. Trenerem reprezentacji od 25 lat jest Andrzej Bussler, z którym politechnika wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach szkół wyższych.

– Mamy bardzo dobry zespół, grający na poziomie III i IV Ligii – mówi trener na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw.  – Sądzę, że drużyna ma duże szanse na zwycięstwo w STUDENTEURO. Na pewno powalczymy!

W grudniu ubiegłego roku nasi piłkarze uczestniczyli w spotkaniu ze znanym brytyjskim trenerem Alanem Nixonem, posiadającym licencję UEFA PRO i prowadzący na całym świecie szkolenia dla trenerów piłki nożnej.

Zawody STUDENTEURO 2011 rozegrane zostaną w dniach 9-13 września w dwóch etapach: eliminacje grupowe zaplanowano w miastach, które będą gospodarzami EURO 2012 – Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Finał turnieju odbędzie się 13 września w Warszawie. Polskę reprezentować będzie dwanaście uczelni, między innymi Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński. Ze strony ukraińskiej w STUDENTEURO 2011 weźmie udział osiem drużyn reprezentujących uczelnie z Charkowa, Doniecka, Kijowa i Lwowa.

Pomysł Turnieju  Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej realizowany jest w ramach polsko-ukraińskich przygotowań do EURO 2012. Turniej ma wspierać promocję sportu wśród młodzieży, osiągnięć naukowych i dydaktycznych polskich i ukraińskich uczelni oraz integrację studentów. Warto dodać, że Ukraińcy stanowią najliczniejszą grupę, ponad dwudziestoprocentową, wśród zagranicznych studentów w Polsce.

Głównym organizatorem Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012 po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”. Przewodnictwo nad Polskim Komitetem Honorowym STUDENTEURO 2011 objął Adam Giersz, minister sportu i turystyki. Pierwsza tura turnieju odbyła się we wrześniu 2010 roku w czterech ukraińskich miastach: Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie. Mistrzem turnieju 2010 został kijowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Dragomanowa, który w finale pokonał Uniwersytet Jagielloński.

Harmonogram meczów można znaleźć na stronie turnieju: www.studenteuro.eu.

Harmonogram spotkań w Gdańsku

boisko Lechii Gdańsk ul. Traugutta 29
9 września 2011, piątek
10.00 Politechnika Gdańska – Charkowska Państwowa Akademia Zooweterynaryjna
11.15 Uroczyste otwarcie turnieju
14.00 Uniwersytet Gdański – Uniwersytet im. Karazina w Charkowie

10 września 2011, sobota
10.00 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – Charkowska Państwowa Akademia Zooweterynaryjna
11.30 Politechnika Gdańska – Uniwersytet im. Karazina w Charkowie

11 września 2011, niedziela
10.00 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – Uniwersytet im. Karazina w Charkowie
11.30 Uniwersytet Gdański – Charkowska Państwowa Akademia Zooweterynaryjna

Finał turnieju 2011, Warszawa, 13 września, wtorek
boisko OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11

10.00 mecz o III miejsce
11.30  mecz o I miejsce

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy