Wiadomości branżowe

Rewolucja IT w rozwoju kompetencji Polaków

Wrocławianie znaleźli sposób na rewolucję na rynku IT. Ich rozwiązanie technologicznie może w ciągu kilku lat całkowicie odmienić sposób rekrutowania pracowników i rozwoju kariery zawodowej mieszkańców naszego kraju

Wielostornicowe, specjalnie drukowane testy kompetencji sprawdzane przez rekruterów, doradców zawodowych czy HR-owców za kilka lat odejdą całkowicie do lamusa. Bardzo szybko  zastąpić je może portal i narzędzie w jednym: e-peers.  Rozwiązanie to pozwala nie tylko diagnozować kompetencje, ale, co ważne dla firm, rozwijać te najbardziej kluczowe z nich z perspektywy rozwoju zawodowego pracowników. Program wymyślony i wdrożony we Wrocławiu, mieście które słynie z ciekawych projektów w branży IT, już niedługo może całkowicie zmienić sposób pracy działów HR. Wszystko to dzięki unikatowemu, uczącemu się algorytmowi, analizującemu profil i pozwalającemu na doskonalenie się i zdobywanie wiedzy przez użytkowników portalu.

Wyjątkową i niesamowitą cechą algorytmu e-peers jest jego zdolność do samodzielnego uczenia się, dzięki wykorzystaniu siły społeczności ? mówi Tomasz Tomaszewski, menadżer techniczny produktu i jeden z projektantów algorytmu. – Każdy użytkownik posiada swój unikalny profil, który odzwierciedla jego aktualną sytuacją zawodową. Korzystając z doświadczeń i rekomendacji osób o podobnej specyfice profilu, algorytm może samodzielnie uczyć się i proponować użytkownikom coraz lepsze ścieżki rozwoju kompetencji biznesowych. Algorytm dobiera najbardziej pasujące do stanowiska pracy kompetencje, ocenie ja za pomocą przygotowanego przez profesjonalistów badania i na końcu sugeruje sposób ich rozwoju. Pozwala to użytkownikom niezwykle skutecznie rozwijać kompetencje biznesowe przydatne w codziennej pracy.

Są już pierwsze firmy, które korzystały z e-peers jako narzędzia diagnozującego kompetencje swoich pracowników. Wśród nich jest BZ WBK Leasing SA  ? Takie narzędzia jak e-peers są dziś odpowiedzią na zmieniające się potrzeby obszarów związanych z HR ? wyjaśniaMarta Żurowska, menadżer ds. rozwoju kompetencji sieci sprzedaży w BZ WBK Leasing. – Szczególnie ułatwiają pracę w przypadku rozległej sieci sprzedaży na dużym obszarze geograficznym Obecnie niezależnie od miejsca możliwe było zbadanie stosunkowo szybko kompetencji 157 pracowników. To dla nas bardzo istotne, bo jako firma stawiająca na merytoryczną jakość obsługi klienta musimy na bieżąco monitorować umiejętności zatrudnionych osób. Badanie 270 stopni z użyciem e-peers było pozytywnie odebrane przez osoby biorące w nim udział. Dzięki dużej ilości zebranych doświadczeń nasze działania za każdym kolejnym razem będą stawały się jeszcze bardziej efektywne. Dodatkowo, raport który powstał po jego wykonaniu, jest świetnym punktem wyjścia do rozmowy z pracownikiem na temat jego ścieżki kariery.

Czym zatem jest e-peers? Nie jest kolejnym portalem czy zestawem narzędzi przydatnych w procesie rekrutacji. To samodzielny, uczący się zbiór kilkuset rozwiązań pozwalających nie tylko na diagnozowanie, ale przede wszystkim rozwijanie kompetencji i umiejętności przydatnych w rozwoju zawodowym. Założeniem projektu jest pomoc w rozumieniu świata kompetencji, które coraz częściej decydują o zatrudnieniu, rozwoju kariery czy pozwalają na właściwe ukierunkowanie procesu kształcenia.

Projekt e-peers jest przygotowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pt.: ?Stworzenie portalu umożliwiającego planowanie, podejmowanie i monitorowanie działań rozwojowych w ramach kompetencji biznesowych? – działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło e-peers. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts