praca Wiadomości branżowe

Ride 2 Life – motocyklowa wyprawa po życie

W maju 2013 roku dwaj motocykliści Piotr Uljasz i Damian Śmigielski przejadą 3500 km dookoła Polski. Ich celem jest zebranie pieniędzy na leczenie dla Piotra, który jest chory na stwardnienie rozsiane (SM) i popularyzacja wiedzy o tej chorobie. Ride 2 Life zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.Ride 2 Life to projekt dwóch przyjaciół motocyklistów – Piotra

Teaser

W maju 2013 roku dwaj motocykliści Piotr Uljasz i Damian Śmigielski przejadą 3500 km dookoła Polski. Ich celem jest zebranie pieniędzy na leczenie dla Piotra, który jest chory na stwardnienie rozsiane (SM) i popularyzacja wiedzy o tej chorobie. Ride 2 Life zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Ride 2 Life to projekt dwóch przyjaciół motocyklistów ? Piotra Uljasza i Damiana Śmigielskiego. Motocyklowa wyprawa dookoła Polski była od dawna marzeniem Piotra, który od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane. W realizację tego marzenia zaangażował się Damian ? kolega Piotra ze szkoły średniej i dziennikarz motoryzacyjny. Podejmując wyzwanie Piotr postanowił pokazać, że nawet tak ciężka choroba nie przeszkadza w realizacji marzeń, a niemożliwe staje się możliwe.

Trasa wyprawy została przygotowana w taki sposób, aby odwiedzić jak największą liczbę miejscowości. Wiedzie ona dookoła Polski ? w ciągu 10 majowych dni Piotr i Damian przejadą około 3500 km i odwiedzą takie miasta, jak Gdańsk, Międzyzdroje, Białystok czy Kudowa Zdrój. Wyprawa zaczyna się 10 maja w Gdańsku, a kończy 19 maja na Helu.

Celem naszej wyprawy jest zebranie pieniędzy na leczenie i popularyzacja wiedzy o SM. W grudniu 2012 roku rozpoczęliśmy przygotowania ? wyznaczyliśmy trasę i zaprosiliśmy do współpracy partnerów. Chcemy zachęcić wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy ? znajdziecie nas na Facebooku i na Twitterze, możecie też przyłączyć się do nas na trasie. Szczegóły wkrótce. ? mówi Piotr Uljasz.

W walce z chorobą od lat wspiera Piotra firma Carrefour Polska ? jego pracodawca, a zarazem partner strategiczny wyprawy. Partnerami technologicznymi są:

– Yamaha Motor Polska – dostarcza motocykle Yamaha XT660Z Tenere oraz odzież motocyklową;

– Fiat Auto Poland ? dostarcza  samochód wsparcia Fiat Freemont;

– Orlen Paliwa ? pokrywa koszty paliwa.

Stwardnienie rozsiane (łac. Sclerosis Multiplex ? SM) to jedna z najczęstszych przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych, która dotyka przede wszystkim ludzi młodych – schorzenie to jest zazwycza diagnozowane pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. SM jest chorobą autoimmunologiczną ? organizm atakuje własną tkankę w przekonaniu, że jest to ciało obce. W przypadku SM atakowana jest mielina ? substancja otaczająca komórki nerwowe w mógu i rdzeniu kręgowym. Prowadzi to do uszkodzenia osłonki mielinowej wokół nerwów, co powoduje częściowe lub całkowite przerwanie przewodzenia implusów nerwowych, a w konsekwencji częściowe upośledzenie lub całkowitą utratę określonych funkcji organizmu, np. funkcji ruchowych.

A to już wiesz?  Raport EY: Więcej kobiet w radach nadzorczych? Tak. Ale do wprowadzenia parytetów trzeba się przygotować

Profil na Facebooku: Facebook.com/Ride2Life

Profil na Twitter: Twitter ://twitter.com/wyprawaR2L

Do obejrzenia:

O wyprawie i o sobie opowiadają Piotr Uljasz i Damian Śmigielski

http://www.youtube.com/watch?v=yZQSkMdDcw8

Dlaczego warto mieć marzenia?

http://www.youtube.com/watch?v=voio2E38uCU

Grupa Carrefour

Carrefour jest pionierem i liderem wielkiej dystrybucji, który od ponad 50 lat wyznacza standardy na światowych rynkach handlu. Od wielu lat Carrefour jest numerem 1 wielkiej dystrybucji w Europie i numerem 2 na świecie.

O Carrefour Polska

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, ponad 40 centrów handlowych, przymarketowe stacje paliw oraz przeszło 300 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. Carrefour Polska aktywnie działa na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, prowadzi szereg projektów na rzecz dzieci i społeczności lokalnych.

< 237541" >

Źródło Carrefour Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy