praca

Rozbudowa Mieleckiego Parku Przemysłowego

Do 2012 roku zostanie zakończona rozbudowa Mieleckiego Parku Przemysłowego. Zyskają na tym podkarpackie firmy i naukowcy

Rozbudowa pochłonie ponad 46 mln zł, ale dzięki temu powstanie m.in. inkubator nowych technologii. Ma to być miejsce, gdzie przedsiębiorcy będą mogli zacząć swój biznes. W ramach inwestycji rozbudowane zostaną hale oraz zaadaptowane pomieszczenia po byłej szkole zawodowej, która zostanie przeznaczona na nowoczesne pomieszczenia biurowe.

1123374_industrial_-_factory_2Inkubator będzie szansą zwłaszcza dla firm działających w sferze intelektualnej, np.. komputerowych, telekomunikacyjnych, multimedialnych. W inkubatorze takie firmy znajdą gotowe pomieszczenia wyposażone w odpowiednie maszyny i przyłącza

Oprócz inkubatora, projekt zakłada również rozbudowę Mieleckiego Parku Przemysłowego. Przyłączone zostaną nowe tereny, na których wybudowana zostanie wielofunkcyjna hala usługowa o powierzchni 3 tys. m kw.

Mielecki Park Przemysłowy rozpoczął działalność pod koniec 2007 r.; jego powstanie kosztowało 30 mln zł, z czego 75 proc. pochodziło z funduszy unijnych; obecnie powierzchnia wynosi 100 hektarów.

Umowę w sprawie rozbudowy i modernizacji Parku podpisały już Agencja Rozwoju Regionalnego (ARR) “MARR” z Mielca (Podkarpackie), która zarządza parkiem i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Pieniądze na inwestycje pochodzą głównie z programu Rozwój Polski Wschodniej, a w części ze środków gminy Mielec.

Na podst. NaukawPolsce.pap.pl

http://powroty.gov.pl/regiony/wydarzenia/t,Rozbudowa%20Mieleckiego%20Parku%20Przemys%C5%82owego,rid,775.html

Similar Posts