praca Wiadomości branżowe

Rusza druga edycja WorkGate, czyli jak student może znaleźć ciekawą pracę w Poznaniu

Teaser

Dla absolwentów szkół wyższych znalezienie pierwszej, rozwojowej pracy jest dość trudnym zadaniem, dlatego Miasto Poznań wespół z największymi centrami sektora BPO/SSC, takimi jak Lorenz  Bahlsen, Carlsberg Group, IKEA, McKinsey & Company, Franklin Templeton Investments, CIBER, Jeronimo Martins, HAYS, MAN, Savvis, Carl Zeiss, inicjują już po raz drugi warsztaty rekrutacyjne pod nazwą WorkGate.

W naszym kraju centra BPO/SSC (Business Process Outsourcing/Shared Service Centers) nie są niczym nowym. Pierwsze z nich pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych, jednak najbardziej dynamiczny rozwój tego sektora rozpoczął się wraz z akcesją Polski do Unii Europejskiej ? trzy na cztery centra outsourcingowe działające w Polsce powstały po 2004 roku. ? W Poznaniu sektor ten zatrudnia już prawie 9 tysięcy osób, w 41 firmach. W kolejnych latach planowany jest 20% wzrost zatrudnienia wynikający z pozyskiwania nowych centrów oraz rozwoju obecnie funkcjonujących ? mówi Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów UMP.  

WorkGate w 2013 roku będzie składało się z dwóch części: warsztatów oraz stoisk rekrutacyjnych.  Młodzi ludzie, którzy kończą lub ukończyli studia wyższe mogą zdobyć miejsce na warsztatach,  tym samym przejść proces rekrutacji i zdobyć pracę. Ci którzy nie dostaną się na warsztaty, mogą przyjść w dniu wydarzenia od 10.00 do 16.30 i złożyć swoje aplikacje. Miejsca pracy czekają!

WorkGate 2013 odbędzie się 21 listopada br. na terenie Concordia Design w Poznaniu. Rekrutacja na warsztaty potrwa miesiąc od 14 października do 15 listopada. ? By zgłosić chęć udziału w zajęciach, należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na facebookowym profilu WorkGate http://www.facebook.com/WorkGatePoznan. Spośród nadesłanych zgłoszeń, na warsztaty zostanie zakwalifikowanych ponad 300 osób ? informuje Adam Michańków z Grupy Fresh, która jest organizatorem WorkGate 2013.

Źródło Grupa FRESH. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #decyduj   #firm   #kandydat   #kt   #nie   #oko   #oraz   #owa   #pracy   #referencje   #rekrutacji