praca Wiadomości branżowe

Satysfakcja zawodowa kluczem do szczęścia

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster pokazują, że ponad trzy czwarte z nas uważa, iż satysfakcjonująca praca jest niezbędna do szczęścia. Natomiast 13% nie wiąże ogólnego zadowolenia z karierą zawodową, która jest dla nich tylko źródłem utrzymania.

Wśród badanych nacji Niemcy najbardziej utożsamiają przebieg swojej kariery ze szczęściem życiowym. Aż 76% Niemców uważa, że posiadanie odpowiedniej posady cieszy ich najbardziej i ma największy wpływ na szczęście. Nieco mniejszą wagę do satysfakcji zawodowej przywiązują osoby z Wielkiej Brytanii (42%), Stanów Zjednoczonych (43%) i Kanady (44%).

Europejczycy postrzegają pracę jako źródło szczęścia w nieco większym stopniu niż mieszkańcy Ameryki Północnej. Ponad połowa (57%) uważa że wywiera ona wpływ na ogólne zadowolenie z życia, natomiast w Ameryce Północnej twierdzi tak 43% pracowników. 

Dla 12% Europejczyków praca jest tylko źródłem dochodów, podobnie jak dla 15% mieszkańców Ameryki Północnej.

„Satysfakcjonująca praca ma wpływ na poziom zadowolenie z życia” – mówi Charles Purdy, ekspert monster.com. „Na szczęście, nowoczesne narzędzia ułatwiają dziś kandydatom znalezienie odpowiedniego stanowiska. Zadaniem poszukujących zatrudnienia jest określenie tego, co jest dla nich najważniejsze. Przede wszystkim praca powinna wiązać się z pasjami i celami życiowymi” – dodaje.

Dodatkowe Informacje:

Wyniki Globalnego Badania Monstera pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu kariery Monster w dniach 5-19 marca 2012. Jedna osoba mogła udzielić tylko jednej odpowiedzi. W ankiecie wzięły udział 2,972  osoby. Globalne Badanie Monstera jest produktem firmy Monster Worldwie, Inc. Jest to cykl ankiet internetowych kierowanych do użytkowników na różne tematy związane z karierą, gospodarką oraz sytuacją zawodową.

O Monster Worldwide

Monster Worldwide, Inc (NYSE: MWW), spółka dominująca Monster ®, wiodącego internetowego portalu kariery, działająca na rynku rekrutacji online. Już od dziesięciu lat staramy się poprawić jakość życia ludzi dzięki znalezieniu pracy, którą kochają. Dzięki swojej obecności na kluczowych rynkach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Monster pracuje na rzecz wszystkich, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi dobrych ofert pracy niezależnie od szczebla kariery. Świadczymy spersonalizowane usługi doradcze dotyczące rozwoju karier na całym świecie. Nasze strony internetowe docierają do milionów użytkowników Internetu na całym świecie. Dzięki temu możemy prowadzić ściśle dedykowane kampanie reklamowe. Monster Worldwide jest członkiem S & P 500 Index. Aby dowiedzieć się więcej o Monster, naszych produktach i usługach, odwiedź www.monster.com.

 

Similar Posts