Wiadomości branżowe

Sezon na olimpiady

Była Olimpiada sportowa teraz jest finansowa! Grupa Wyższych Szkół Bankowych wspólnie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowym i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości podjęły się organizacji Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Banki w Akcji”. Na zwycięzców czeka osiem indeksów ze stypendium na bezpłatną naukę na studiach licencjackich oraz nagrody wartości 60 tys. złotych!

Banki, instytucje rynku finansowego, stopy procentowe… to wyzwania czekające na uczestników Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Banki w Akcji”. Olimpiada to nie tylko testy i pytania, to także internetowa gra symulacyjna, w której uczestnik zarządza finansami swojego wirtualnego banku. Przez cały wrzesień szkoły rejestrowały swój udział na stronach internetowych, zaś 7 i 8 października uczniowie przystąpią do rozwiązywania testów.

Przedmiotem Olimpiady są szeroko rozumiane finanse, tzn. instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania. Tematem przewodnim I Olimpiady są zagadnienia związane z rolą konsumenta jako podmiotu rynku finansowego. Program Olimpiady został przygotowany w oparciu o główne założenia programowe przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”. Szczegółowe informacje dotyczące Programu Olimpiady oraz jej Regulamin dostępne są na stronie www.olimpiadafinansowa.pl

Ogromnym atutem przedsięwzięcia,  jest fakt, że zarówno I jak i II stopień Olimpiady odbywają się na stronach www, co z pewnością ułatwi i uatrakcyjni uczniom rywalizację. Zupełnie niepowtarzalna jest proponowana w ramach II stopnia gra symulacyjna „Banks in Action”. To doskonałe narzędzie, z którego oprócz uczestników II stopnia Olimpiady będą mogli wykorzystać wszyscy uczniowie z ich szkół.

Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w akcji jest organizowana przez grupę Wyższych Szkół Bankowych w Poznaniu, Chorzowie, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu i Opolu oraz Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat przyjął Narodowy Bank Polski, który ufundował dodatkowe, cenne nagrody dla szkół i nauczycieli. 

Przedsięwzięcie z zostało zarejestrowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej, co ma dla uczestników ogromne znaczenie. Biuro Olimpiady znajduje się w WSB w Poznaniu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy