praca Wiadomości branżowe

Sezon na studia. Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

Ponad sześć tysięcy młodych ludzi rozpoczyna właśnie nowy etap w swoim życiu – studia na Politechnice Gdańskiej. Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmi w poniedziałek, 3 października o godz. 11.15. Wykład inauguracyjny pt. „Przywracanie słuchu – wspólny sukces akustyki i medycyny” wygłosi prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyski z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Do Auli w Gmachu Głównym zapraszamy pracowników, studentów i przyjaciół naszej uczelni.

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 z pewnością należeć będzie do wyjątkowych. Na większości wydziałów wdrożony został bowiem system elektronicznych indeksów, a to oznacza, że papierowa książeczka, w której dokumentowane są wszystkie oceny z egzaminów i zaliczeń galopem przechodzi do historii.

Interesujące dzieło zostanie odsłonięte w Dziedzińcu im. Jana Heweliusza podczas uroczystości inauguracyjnych. Chcąc upamiętnić czterechsetną rocznicę urodzin wielkiego gdańszczanina, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Henryk Krawczyk zlecił wykonanie płaskorzeźby. Autorem reliefu, bo tak się fachowo nazywa dzieło, jest Robert Kaja z Akademii Sztuk Pięknych.

W pierwszy dzień nowego roku akademickiego świętować będziemy także jubileusz wyjątkowej kobiety – doc. dr hab. inż. Marianny Sankiewicz-Budzyńskiej, emerytowanego nauczyciela naszej uczelni, wieloletniej prodziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, pierwszej prorektor-kobiety na Politechnice Gdańskiej. Warto dodać, że doc. Sankiewicz rozpoczęła studia na naszej uczelni w pierwszym powojennym roczniku. Wojewoda Pomorski odznaczy Panią Docent Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta RP. Na uroczysty benefis z okazji jubileuszu zapraszają uczniowie Pani Docent. Impreza odbędzie się już w sobotę, 1 października w Audytorium nowego budynku Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki. Początek o godz. 12.00.

Inauguracja centralna: 3 października, godz. 11.15, Aula w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Similar Posts