Wiadomości branżowe

Spacer. Kobiety nauki na Politechnice Gdańskiej

Wycieczkę śladami kobiet nauki organizują na terenie Politechniki Gdańskiej Instytut Kultury Miejskiej wraz z portalem iBedeker. Spotkanie jest jednym z odcinków edukacyjnej gry miejskiej, która już od czterech lat rozgrywa się na terenie Gdańska. W tym roku bohaterkami są niezwykłe kobiety. Takich u nas nie brakuje! W czwartek, 18 kwietnia 2013 w godzinach 10.00-14.00 odwiedzą nas trzy grupy młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Łącznie ponad 150 osób.

Podczas spaceru młodzież będzie miała okazję posłuchać o działalności kobiet, żyjących w czasach, gdy pań na politechnice było jeszcze bardzo niewiele, a nawet z takich momentów historii, gdy Polkom, Żydówkom i Ukrainkom nie było w Gdańsku łatwo. Wspominane będą również panie, które mają kapitalne dokonania: Wanda Szczepuła, pierwsza kobieta profesor na naszej uczelni; Marianna Sankiewicz, pierwsza kobieta prorektor, którą studenci nazywali Ciocią i która zasłużyła sobie na ich dozgonną miłość oraz Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, znana polska żeglarka, absolwentka Wydziału Budownictwa Okrętowego PG, pierwsza w historii kobieta, która samotnie opłynęła świat.

Wycieczkę oprowadzi pani Ewa Czerwińska, przewodniczka turystyczna, z zawodu inżynier chemii. Każdy spacer będzie trwał półtorej godziny.

Uwaga! Podczas zwiedzania do odgadnięcia będzie pięć zagadek związanych z detalami architektonicznymi w trzech lokalizacjach ? na Wydziale Chemicznym, w Gmachu Głównym i Wydziale Architektury oraz na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Trasę można również przejść samodzielnie, a odpowiedzi przesyłać do Instytutu Kultury Miejskiej za pośrednictwem formularza. Odpowiedzi można nadsyłać do końca maja.

Mapa wycieczki, która prowadzi do rozwiązania zagadek do pobrania tutaj

Dziewczyny na Politechniki już za tydzień

A już za tydzień ? w czwartek, 25 kwietnia od godz. 9.00 zapraszamy na wielką imprezę promocyjną Dziewczyny na Politechniki. Dzień otwarty tylko dla dziewczyn na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy

 

< 239458" >

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ania   #bran   #celu   #cymi   #dwa   #eksperci   #form   #internetowych   #jak   #jako   #kampanii