praca Wiadomości branżowe

Specjaliści najchętniej znajdą pracę w branży IT

Z wyników badań przeprowadzonych na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco wynika, że pracodawcy najchętniej rekrutują specjalistów. Najwięcej nowych osób zatrudniają firmy z branży IT.

W 2012 roku połowa badanych firm nie planuje zatrudnienia nowych pracowników na żadne stanowiska.  Najczęściej są to przedsiębiorcy z następujących branż: przemysł (70%), finanse (67%) oraz sprzedaż (63%).

Prawie ¼ firm planuje zatrudnianie specjalistów. Branżą, w której najczęściej planowane jest zatrudnianie lub rekrutacja na stanowiska związane z podstawową działalnością firmy jest branża IT – 50%.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy przeprowadzonej na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco. W dniach 16 sierpnia – 7 września 2011. Badaniem objętych zostało 240 losowo wybranych przedsiębiorstw z województw małopolskiego, mazowieckiego oraz śląskiego. Wszystkie badane firmy zatrudniają przynajmniej 50 pracowników i działają w jednej z ośmiu wskazanych branż: IT, sprzedaż, finanse, telekomunikacja, księgowość, przemysł, FMCG, inżynieria. W każdym z trzech województw zrealizowanych zostało po 10 wywiadów z firmami z każdego z badanych sektorów.

Monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Similar Posts