firma

Start with e-nnovation – 10 000 euro na rozwój e-biznesu

10 000 euro na rozwój e-biznesu ? rusza konkurs ?Start with e-nnovation?

Przedsiębiorcy internetowi z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynają rywalizację w konkursie na najlepszy pomysł na e-biznes – ?Start with e-nnovation?, po raz drugi organizowanym przez Grupę Allegro. Najbardziej innowacyjni autorzy otrzymają 10 000 euro na dobry start i rozwój swojego projektu.

Zeszłoroczny konkurs pokazał, że Europa Środkowo-Wschodnia ma duży potencjał e-biznesowy. Uczestnicy m.in. z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski zgłosili ponad 130 pomysłów na e-przedsięwzięcie, z których najlepszy okazał się Squeeqly – aplikacja usprawniająca zakupy w internecie. ? Młodzi e-przedsiębiorcy z tej części Europy mają wiele do zaoferowania branży internetowej ? mówi Patryk Tryzubiak, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Allegro. ? My chcemy pokazywać i promować projekty, które mają szansę zrewolucjonizować internet, dlatego organizujemy drugą edycję ?Start with e-nnovation? ? dodaje.

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes ? firmę internetową, nowy serwis społecznościowy czy rozrywkowy, aplikację ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, platformę do realizacji transakcji finansowych.

Aby zgłosić swój projekt należy do 5 września 2011 roku przesłać jego krótki opis przedstawiający:

innowacyjność;
model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury ?Start with e-nnovation? składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/.

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/contest/.

*************************

E-nnovation to międzynarodowe spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2011 roku w Poznaniu. Organizowana jest już po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 20 prelegentów i 500 uczestników (przedsiębiorcy, blogerzy, menedżerowie, inwestorzy) z Polski i świata. Podczas konferencji podsumowane zostaną zmiany, jakie zaszły w e-handlu w Europie Centralnej w ciągu ostatniego roku. Omówione zostaną kierunki i bariery rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjaliści pokażą jak wykorzystywać najnowsze technologie i rozwiązania, aby usprawniać działalność firm w internecie. Podpowiedzą czego unikać, aby osiągnąć sukces w e-biznesie. Uczestnicy będą mieli także okazję na wymianę opinii, doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorem konkursu ?Start with e-nnovation? oraz konferencji ?e-nnovation ? more than experience? jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 72 innych serwisów w 16 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech.

Similar Posts