praca Wiadomości branżowe

Studenci z Rzeszowa w finale międzynarodowego konkursu IT o wyjazd do Doliny Krzemowej

Pierwsze dwa miejsca zajęli studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ogólnopolskim etapie międzynarodowego konkursu Cisco NetRiders International 2012. Laureaci z całego świata powalczą w  finale o nagrodę główną – wyjazd do Doliny Krzemowej!

 

Zmagania informatyczne na poziomie ogólnopolskim sprawdzały wiedzę słuchaczy Akademii Sieciowych Cisco z zakresu technologii sieciowych. Studenci WSIiZ po raz pierwszy wzięli w nich udział i zdobyli aż 4 miejsca w pierwszej szóstce, zajmując kolejno: 1,2,5 i 6 lokatę. W pierwszej dziesiątce wyprzedzili m.in. konkurentów z politechnik: śląskiej, wrocławskiej i łódzkiej.   

Konkurs był otwarty dla osób, które w ostatnich 12 miesiącach uczestniczyły w szkoleniach Cisco CCNA. Pierwsza część zmagań miała charakter testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Druga polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznego konfigurowania urządzeń oraz rozwiązywania problemów sieciowych. Zdobywcy 4 pierwszych miejsc będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu NetRiders International 2012, który odbędzie się już 3 lipca.

– Studenci WSIiZ będą walczyć o nagrodę główną – wyjazd do siedziby głównej Cisco w San José, w Kalifornii, w sercu Doliny Krzemowej. Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego zobaczą, jak funkcjonuje jedna z najważniejszych firm teleinformatycznych świata, poznają światowej klasy ekspertów IT, odwiedzą Uniwersytet Standford, Santa Cruz i San Francisco – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W poprzednim roku w konkursie wzięło udział ponad 10 000 żaków z całego świata. 17 zwycięzców odwiedziło Dolinę Krzemową. Organizatorzy mówią o podobnych liczbach w tegorocznej edycji. Wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Studenci korzystają ze szkoleń i kursów organizowanych w Akademii CISCO, której autoryzowanym ośrodkiem jest WSIiZ. 

– Mamy znakomitą kadrę IT. Do dyspozycji studentów i naukowców jest kilkadziesiąt laboratoriów IT, w tym 17 zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Młodzi ludzie korzystają z najnowocześniejszych narzędzi na światowym poziomie – podkreśla Urszula Pasieczna.

 

Pierwsza 10 w Poland 2012 CCNA NetRiders:

 

1 Neda Jalilvand, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania 

2 Reza Manouchehri Sarhadi, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania 

3 Ariel Szramka, Politechnika Śląska w Gliwicach 

4 Wojciech Mazur, Polish Japanese Institute of Information Technology 

5 Vahid Ghafori, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania                

6 Paweł Moroz, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania

7 Dominik Samociuk, Politechnika Śląska w Gliwicach 

8 Paweł Rogiński, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 

9 Michał Mikołajczak, Instytut Informatyki I-32 – Politechnika Wrocławska

 

10 Marek Pastuszka, Katedra Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy