praca Wiadomości branżowe

Studenckie koła naukowe to pierwszy krok do sukcesu

V Dzień Otwarty 24 Kół Naukowych i 8 Organizacji Studenckich

Chór, zespół pieśni i tańca, radio internetowe, a także magazyn studencki „Pressja”, oraz koła: przedsiębiorczości, finansów, grafiki i animacji komputerowej, fotografii, a nawet amatorskiej reżyserii, turystyki i rekreacji konnej to tylko niektóre z wielu propozycji dla studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Opiekunowie 24 kół naukowych i 8 organizacji studenckich  będą zachęcać żaków do angażowania się w różne formy aktywności podczas dnia otwartego już 21 listopada.

V Dzień Otwarty Kół Naukowych i Organizacji Studenckich odbędzie się w Klubie Akademickim WSIiZ, w godzinach od 10:00 do 14:00 odbędzie się

– Studia to czas zdobywania wiedzy niezbędnej do kształtowania przyszłej kariery zawodowej. To także własna działalność naukowa i kulturalna połączona z rozwijaniem pasji. Od lat wzbogacamy ofertę pozadydaktyczną dla studentów. W tym roku rozpoczęły działalność 4 nowe koła: zarządzania zasobami ludzkimi, koło młodych aktywistów dyplomacji, analizy systemowej procesów ekonomicznych oraz koło naukowe nowych technologii programistycznych – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Mamy prężnie działające organizacje i koła naukowe, w których uzdolnieni młodzi ludzie rozwijają swoje zainteresowania, co nierzadko pomaga im osiągnąć sukces ogólnopolski. 

Uczelniany Chór VOX COELESTIS działa w WSIiZ od 1999 roku. Chór odnosi sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. W XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei” VOX COELESTIS zdobył I miejsce. W I Wrocławskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Vratislavia Sacra” oraz XX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki chór zajął II lokatę.

Jakub Ochnio, student 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ od początku studiów rozwija swoją wielką pasję w uczelnianym kole fotografii. Swoimi umiejętnościami dzieli się z innym studentami. – Koło fotograficzne w WSIiZ to jedyne miejsce w Rzeszowie, a nawet na Podkarpaciu, gdzie można zdobyć profesjonalną wiedzę na temat fotografii, również poprzez kontakt z profesjonalistami – zachęca Jakub Ochnio, prezes ds. artystycznych koła.

Ten uzdolniony młody człowiek jest też najmłodszym członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, najbardziej elitarnej i najstarszej organizacji fotograficznej w Polsce. Jakub Ochnio ma na swoim koncie prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach.W tym roku zdobył I miejsce w Biennale „Kochać człowieka” Oświęcim i II miejsce w Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej oraz brązowy medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej za fotograficzną twórczość.

Aneta Czarniecka, tegoroczna absolwentka WSIiZ  to laureatka prestiżowych nagród w ogólnopolskich konkursach dla wybitnych studentów. Zdobyła I miejsce i tytuł Primus Inter Pares 2011 oraz II lokatę w konkursie Studencki Nobel. Jest też czterokrotną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce.

– Studia w WSIiZ dały mi ogromne możliwości rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy, które procentowały już podczas nauki i co najważniejsze w mojej karierze zawodowej. Należałam do Marketingowego Forum Naukowego, do Koła Przedsiębiorczości, koła Filmowego, a także magazynu studenckigo PRESSJA. Działał też w Podkarpackim Studenckim Forum Business Centre Club i Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz w Samorządzie Studenckim – wymienia Aneta Czarniecka.

Podczas dnia otwartego członkowie kół i organizacji studenckich WSIiZ będą prezentować osiągnięcia i plany oraz odpowiadać na pytania , przy oryginalnie zaaranżowanych stoiskach. Dla uczestników przygotowane  ciekawe konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami.

Szczegółowe informacje dotyczące kół naukowych i organizacji studenckich WSIiZ można znaleźć na stronach:

http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/kola_naukowe/Strony/kola_naukowe.aspx

 

http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/organizacje_studenckie/Strony/organizacje_studenckie.aspx

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy