praca studia

studia, po których znajdziesz pracę

Wybierz studia, po których znajdziesz pracę Kierunki, jakie oferuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to efekt wnikliwej analizy zmieniających się potrzeb rynku pracy.

Wybierz studia, po których znajdziesz pracę

Kierunki, jakie oferuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to efekt wnikliwej analizy zmieniających się potrzeb rynku pracy. Poprzez konkretne wykształcenie uczelnia stara się zapewnić studentom zatrudnienie. Badania losów absolwentów prowadzone przez WSIiZ od 10 lat pokazują, że zdecydowana większość z nich znajduje pracę zaraz po ukończeniu studiów. To sytuuje WSIiZ wyjątkowo korzystnie w skali kraju, gdy coraz częściej media informują o pladze uczelni wypuszczających rzesze przyszłych bezrobotnych.

– Od 10 lat prowadzimy badania losów absolwentów, co jest wyjątkiem wśród uczelni polskich. Z prowadzonego przez nas monitoringu wyciągamy praktyczne wnioski, które przekładają się na zmiany w programach studiów. Uczelnia bada też oczekiwania pracodawców wobec potencjalnych kandydatów, prowadzi stałą analizę ofert pracy i profilu osób poszukujących zatrudnienia. Wynikiem bardzo szczegółowych analiz jest nasza aktualna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy i stale podnoszona jakość kształcenia ? podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Od nowego roku akademickiego WSIiZ uruchamia kilka nowych kierunków i specjalności. – Rozpoczęliśmy nabór na logistykę, finanse i rachunkowość, a także filologię angielską. Od października wprowadzamy 3 nowe specjalności: ochrona porządku publicznego na administracji (studia II stopnia) i sztuka dyplomacji i negocjacje międzynarodowe w ramach studiów I stopnia na stosunkach międzynarodowych. Na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna wprowadzamy odrębną ścieżkę kształcenia: psychologia komunikowania i relacji międzyludzkich ? wymienia rzeczniczka.

Uczelnia pomaga znaleźć pracę

Już podczas studiów pracę znajduje ponad 60 procent studentów WSIiZ. Większość z nich korzysta Biura Karier działającego przy uczelni, które ma uprawnienia pośrednictwa pracy i na bieżąco wzbogaca swoją ofertę skierowaną do studentów i absolwentów.

– Liczba ofert pracy Biura Karier jest nawet trzykrotnie większa od liczby zarejestrowanych osób. Każda z nich otrzymuje drogą mailową najświeższe oferty. Doradcy zawodowi wskazują najbardziej poszukiwane zawody, badają predyspozycje, pomagają w poruszaniu się po rynku pracy, uczą jak napisać dobre CV i dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej ? wymienia zalety korzystania z usług Biura Karier Urszula Pasieczna.

A to już wiesz?  Pracowniczy Fundusz Emerytalny TP - największy na polskim rynku

Prestiżowe staże i praktyki

Dodatkowo dzięki licznym programom stażowym pracę znajduje co roku wielu studentów i absolwentów WSIiZ.

– Na wszystkich kierunkach, jakie prowadzimy studenci odbywają praktyki zawodowe w polskich i międzynarodowych firmach. Np. od października ubiegłego roku uruchomiliśmy jako pierwsi w Polsce i jedna z 4 uczelni w Europie specjalną anglojęzyczną ścieżkę kształcenia ? Aviation Management (czyli zarządzanie naziemną infrastrukturą lotniczą). Ambasadorem tej specjalności jest Lufthansa. Studenci, którzy wybrali takie studia, będą odbywać praktyki na międzynarodowych lotniskach ? podkreśla rzecznik WSIiZ.

WSIiZ w porozumieniu z czołowymi firmami regionu powołała Radę Gospodarczą. Działania rady skupiają się doradztwie, jak kształtować ofertę dydaktyczną, aby absolwenci znaleźli zatrudnienie. Dzięki działaniu rady, studenci odbywają praktyki i staże w dużych przedsiębiorstwach.

Uczelnia wygrała konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na projekt współfinansowany przez Unię na nowy program stażowy dla studentów i dla absolwentów. Będzie oferować prestiżowe i dobrze płatne staże dla najlepszych studentów i absolwentów w znanych polskich firmach, a także obowiązkowe praktyki zawodowe oraz szkolenia z zakresu poruszania się po rynku pracy.

Biuro Karier działające przy WSIiZ zakończyło właśnie program stażowy 3plus3, współfinansowany przez Unię. Studenci odbywali 3-miesieczne staże w firmach z Podkarpacia i całej Polski i dodatkowo 3-miesieczne staże w formie zdalnej. Udział w programie 3plus3 bardzo często kończył się zatrudnieniem.

WSIiZ ma podpisane porozumienia z partnerami zagranicznymi. Co roku przygotowuje dla studentów ofertę praktyk zagranicznych np. w Portugalii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w innych krajach Unii.

hastagi na stronie:

#studia po których jest praca #kierunki studiów po których jest praca 2011 #kierunki po których jest praca #polecane kierunki studiów 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy