Wiadomości branżowe

Studia podyplomowe za ser i coca-colę?

Rusza ósma edycja Forum Praktyki Gospodarczej, programu promującego młodych, przedsiębiorczych absolwentów uczelni wyższych. Program po raz kolejny przygotowały Wyższe Szkoły Bankowe w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Opolu, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu, wspólnie z portalem pracuj.pl. Konkurs jest okazją wygrania bezpłatnych studiów podyplomowych, atrakcyjnych bonów edukacyjnych oraz płatnego stażu.

Forum Praktyki Gospodarczej obejmuje część konkursową, która rozpoczyna się 28 maja i potrwa do końca czerwca, oraz cykl wrześniowych wykładów otwartych.

Czy powierzchnia księżyca przypomina ser, w którym roku pojawiła się w Polsce Coca- Cola? Między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy ubiegłorocznej edycji. W części konkursowej I etapu uczestnicy rozwiązywać będą quiz wiedzy o świecie współczesnym.  II etap natomiast polega na rozwiązaniu zadania case study z zakresu wiedzy biznesowej, etap ten wyłoni zwycięzców konkursu.

Nagrodami w tegorocznej edycji konkursu są roczne, bezpłatne studia podyplomowe, bony edukacyjne o wartości 2 000 zł i 1000 zł, do realizacji w wybranej Wyższej Szkole Bankowej, oraz atrakcyjny, płatny staż w firmie Walmark, będącej partnerem konkursu. Patronat medialny nad Programem objęły w tym roku portale Profeo, Proto, e-biznes.pl oraz Onet.

Celem konkursu jest rozpoznanie potencjału menedżerskiego uczestników oraz stwarzanie możliwości poszerzania wiedzy w oparciu o praktyczne jej zastosowanie. „Udział w konkursie Forum praktyki Gospodarczej pozwolił mi sprawdzić własną wiedzę i zaprezentować się na ogólnopolskiej scenie uczestników w rywalizacji o główną nagrodę – mówi  Michał Popek, laureat zeszłorocznej edycji Forum.

Więcej informacji: www.wsb.pl/forumpraktyki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy