Wiadomości branżowe

Szansa dla polskich firm na rozwój w Dolinie Krzemowej ? trwa nabór do programu US ? Poland Innovation Hub

Do 31 sierpnia br. polscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do III edycji programu US-Poland Innovation Hub, który ma na celu wsparcie innowacyjnych firm w zdobyciu amerykańskiego rynku. Organizatorem programu jest US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) z siedzibą w Kalifornii.Celem programu US-Poland Innovation Hub jest wybór innowacyjnych polskich firm i

Teaser

Do 31 sierpnia br. polscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do III edycji programu US-Poland Innovation Hub, który ma na celu wsparcie innowacyjnych firm w zdobyciu amerykańskiego rynku. Organizatorem programu jest US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) z siedzibą w Kalifornii.

Celem programu US-Poland Innovation Hub jest wybór innowacyjnych polskich firm i przygotowanie ich do wejścia na rynek amerykański. Pierwszą częścią programu są sesje treningowe prowadzone w Polsce, podczas których uczestnicy zostają przygotowani do prezentacji i negocjacji biznesowych. Drugą częścią programu jest wyjazd do Doliny Krzemowej gdzie organizowane są spotkania i wizyty biznesowe z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

US-Poland Innovation Hub umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z szerokiej sieci kontaktów biznesowych oraz wspiera ich w uruchomieniu przedstawicielstwa i rozpoczęcia działalności w USA. Program skierowany jest do kadry zarządzającej i managerów polskich firm planujących wejść z ofertą na rynek amerykański, poszukujących partnerów i/lub inwestorów na rynku amerykańskim, planujących otworzyć biuro lub przedstawicielstwo w Dolinie Krzemowej oraz działających w branżach, dla których istnieje wysoki potencjał wzrostu i rozwoju w Dolinie Krzemowej (IT, high-tech, clean-tech, bio-tech, etc).

?Chcemy, aby nasz program pomagał polskim firmom w zdobywaniu światowych rynków? ? powiedział prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, współtwórca Hubu i przewodniczący rady USPTC.  ?Aby to osiągnąć naszym przedsiębiorcom potrzebna jest m.in. wiedza na temat zasad działania amerykańskiego rynku, bezpośrednie kontakty biznesowe oraz umiejętna prezentacja własnych rozwiązań? ? dodaje Piotr Moncarz.

Aby wziąć udział w programie US-Poland Innovation Hub należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny w terminie do 31 sierpnia 2013 r. na adres: [email protected]. Sesja inauguracyjna trzeciej edycji zaplanowana jest na przełom września i października br. a na początku 2014 roku zostaną zorganizowane wyjazdy do Doliny Krzemowej.  

US-Polish Trade Council jest partnerem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w realizacji konkursu GO_GLOBAL.PL. W ramach ogłoszonego przez NCBiR konkursu, firmy mogą sfinansować udział w US-Poland Innovation Hub. Nabór do konkursu Go_Global.PL trwa do 25 czerwca. USPTC zapewnia, że wszystkie zgłoszenia do programu US-Poland Innovation

A to już wiesz?  Rady dla piszących list motywacyjny

 

Hub otrzymane do dnia 14 czerwca br. zostaną zrecenzowane i ocenione do dnia 22 czerwca. Firmy, które pozytywnie przejdą etap rekrutacji do US-Poland Innovation otrzymają list intencyjny, zaświadczający o przyjęciu do programu.

Dodatkowe informacje, regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: innovationhub.usptc.org

Partnerami inicjatywy US ? Poland Innovation Hub są Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Patronem medialnym jest Puls Biznesu, a partnerem odpowiedzialnym za działania public relations i public affairs jest Ciszewski MSL Financial Communications.

***

US-POLISH TRADE COUNCIL (USPTC) Polsko Amerykańska Rada Współpracy – stowarzyszenie na rzecz rozwoju współpracy Polska ? USA. Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest podejmowanie i prowadzenie działań propagujących ideę wielopłaszczyznowej współpracy Polska ? Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USA) przede wszystkim w zakresie wymiany gospodarczej, rozwoju współpracy naukowej i naukowo-badawczej oraz wzajemnej wymiany i rozwoju technologii. Stowarzyszenie podejmuje także działania wspierające m.in. o charakterze edukacyjnym czy promocji kultury związane z budowaniem obecnych i przyszłych relacji pomiędzy Polską i USA.

 

Źródło Ciszewski Financial Communications. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy