praca Wiadomości branżowe

Szefa idealnego portret własny

Umiejętności zarządzania ludźmi, asertywność i kreatywność – to najczęściej cenione cechy dobrego managera. To, jaki powinien być idealny szef, zależy od stanowiska. Innych kompetencji oczekują współpracownicy, innych zarząd firmy.  

Umiejętność negocjacji

 „Przełożony, który nie potrafi skutecznie negocjować, nawet jeśli ma stanowisko nie wymagające wielu kontaktów z klientem, zarządza zespołem. Brak tego typu umiejętności może prowadzić do problemów z budowaniem zespołu, a także z odpowiednim delegowaniem zadań” – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Asertywność

Ta cecha jest niezbędna na każdym szczeblu kariery, ale w przypadku managera ma szczególne znaczenie. Asertywny przełożony potrafi rozmawiać z trudnymi klientami, nie obarczając tym pracowników.

Umiejętność słuchania innych

Doświadczeni managerowie czasem zapominają o tym, że nie są omnibusami i że czasem warto jest posłuchać podwładnych, nawet tych z krótszym stażem. Siła zespołu tkwi w jego różnorodności i w szerokiej wiedzy, którą pracownicy powinni się ze sobą dzielić.

Opanowanie w sytuacjach kryzysowych

Stres to codzienność dla każdego managera. Dlatego opanowanie i umiejętność zmotywowania zespołu do działania w tak trudnych warunkach są niezbędne.

Umiejętność konstruktywnej krytyki

Niektórzy szefowie mają problem ze wskazaniem błędów i przekazaniem pracownikom swoich sugestii i uwag w sposób motywujący ich do dalszej pracy. Dlatego umiejętność konstruktywnej krytyki jest bardzo ważna, niezależnie od wielkości zespołu podległego managerowi.

www.monsterpolska.pl   

Informacje dodatkowe:

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Similar Posts