studia

szukują kursów w Internecie

Kto najczęściej uczy się przez Internet?

Mieszkańcy dużych miast, głównie z województw mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego, to osoby najczęściej zainteresowane nauką przez Internet ? wynika z analizy internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. Najrzadziej z tej formy nauki korzystają mieszkańcy województw opolskiego i świętokrzyskiego.

Co czwarty internauta zainteresowany kursami w Internecie, czyli tzw. e-learningiem, pochodzi z Mazowsza, co ósmy z Wielkopolski, a co dziesiąty ze Śląska.

? Kursy internetowe są popularne również w małopolskim i na Dolnym Śląsku, skąd pochodzi co dwunasty chętny na naukę w sieci oraz łódzkim i pomorskim skąd pochodzi co dwudziesta taka osoba ? mówi Katarzyna Przybylska z internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. ? Są jednak rejony, gdzie e-learning nie jest popularny. Ciekawe jest np., że nasze strony odwiedza więcej Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii niż w województwie opolskim ? dodaje.

Zainteresowanie kursami w rejonach:
Rejon/Udział w proc.
mazowieckie 24,4
wielkopolskie 13,3
śląskie 11,2
małopolskie 7,8
dolnośląskie 7,1
łódzkie 5,2
pomorskie 4,9
kujawsko-pomorskie 3,5
lubelskie 3,4
zachodnio-pomorskie 3,3
podkarpackie 3,1
warmińsko-mazurskie 1,9
podlaskie 1,8
lubuskie 1,6
świętokrzyskie 1,5
Wielka Brytania 1,4
opolskie 1,1
Łącznie 96,5

Osoby poszukujące kursów w Internecie pochodzą najczęściej z wielkich miast. Głównie z Warszawy i Poznania, a także szeregu miast aglomeracji śląskiej (Sosnowiec, Częstochowa, Gliwice, Chorzów, Rybnik, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy i Bytom).

Użytkownicy najczęściej poszukują szkoleń językowych (10,5 proc.),z zakresu informatyki (9,2 proc.) i zarządzania (5,8 proc.).

Na Mazowszu i w Małopolsce poszukiwane są najczęściej kursy dla agentów ubezpieczeniowych. Na Śląsku i w Wielkopolsce królują języki, odpowiednio hiszpanki i niemiecki. Na Dolnym Śląsku najpopularniejsze są kursy z technik sprzedaży.

E-learning umożliwia naukę w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Pozwala także na uniknięcie wad tradycyjnych form kształcenia. Jego uczestnik nie jest uzależniony od innych kursantów oraz ograniczany przez ich poziom wiedzy.

Edustacja.pl prowadzi sklep ze szkoleniami online pod adresem http://sklep.edustacja.pl. Firma realizuje projekt inwestycyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (POIG 8.2). Dzięki integracji funkcjonującego obecnie systemu e-commerce z systemami LMS dostawców szkoleń nastąpi m.in. automatyzacja i zwiększenie liczby dokonywanych aktywacji szkoleń. Po opłaceniu szkolenia, klient będzie miał dostęp do niego, praktycznie od razu, przez 24 godziny na dobę.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy