praca Wiadomości branżowe

Tak się programuje! Student PG zajął II miejsce na Imagine Cup 2012

Karol Stosik, student V roku informatyki na Politechnice Gdańskiej, zdobył drugie miejsce oraz czek na 4 tys. dolarów w największym na świecie konkursie technologicznym dla studentów Imagine Cup 2012. Sukces odniósł w kategorii Windows Phone Challenge proponując aplikację umożliwiającą czytanie alfabetem Braille’a na smartfonie. Laureat wraca z Australii dziś w godzinach południowych.

ZZ Braille Reader – aplikacja, którą zaprojektował młody inżynier pozwala osobom niewidomym czytać na telefonie ebooki, notatki i wszelkiego rodzaju teksty. Aplikacja pracuje w trybie online i offline. Dane są bezprzewodowo synchronizowane z komputerem.

Program jest dedykowany nade wszystko osobom z upośledzeniem wzroku, jednak dzięki innowacyjnemu interfejsowi użytkownika aplikacja może być używana zarówno przez niewidzących, jak i przez osoby widzące. Może np. służyć do nauki alfabetu Braille’a.

Podwójne zet poprzedzające nazwę aplikacji – ZZ Braille Reader – pozwoli niewidomym użytkownikom intuicyjne uruchomienie, ponieważ zawsze będzie ona ostatnia na liście aplikacji.

Na Imagine Cup 2012 Karola Stosika wystartował pod nazwą The Stack.

Karol Stosik opowiada o swojej aplikacji: http://www.youtube.com/watch?v=YWiKrrRMios&feature=player_embedded#

Imagine Cup 2012 odbył się po raz dziesiąty. To największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, którzy wierzą, że możliwe jest tworzenie rozwiązań, które czynią świat lepszym. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba 4500 studentów z Polski. Kolejny finał Imagine Cup 2013 odbędzie się w Petersburgu.

hastagi na stronie:

#Karol Stosik

Similar Posts