praca Wiadomości branżowe

Technologie podwodne ? nowa specjalność na PG

Nową specjalność na studiach II stopnia uruchamia od lutego Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Specjalność ?Technologie podwodne? powstała we współpracy i pod patronatem General Electric Polska. Wykład inauguracyjny zaplanowano na czwartek, 10 stycznia 2013 w godz. 12-14 w Auli PG, Gmach Główny, II piętro. Zapraszamy.

Program studiów obejmuje m.in. zaawansowane numeryczne obliczenia inżynierskie stosowane w projektowaniu systemów i urządzeń podwodnych. Studenci będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenia podczas praktyki w zakładach General Electric oraz przy pisaniu prac dyplomowych we współpracy z patronem specjalności. Absolwenci zaś mogą liczyć na pierwszeństwo w zatrudnieniu przez oddziały tego koncernu na całym świecie!

? Bardzo nam zależało, aby koncepcję programową specjalności przygotować razem z dużą, międzynarodową firmą o dobrej marce, nastawioną na innowacje ? tłumaczy prof. Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. ? Warto dodać, że GE zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie w rankingu Forbsa.

Absolwenci specjalności ?Technologie podwodne? będą gotowi do podjęcia pracy w biurach projektowych, przemyśle oraz centrach badawczo-rozwojowych zajmujących się technologiami służącymi do eksploracji zasobów energetycznych mórz i oceanów, szczególnie na dnie morza i na dużych głębokościach. To jeden z nowych, szybko rozwijających się trendów innowacyjnych w gospodarce światowej.

Praca i praktyki w GE
Osoby zainteresowane płatnymi praktykami, a także perspektywą zatrudnienia w General Electric powinny wykorzystać okazję do spotkania z pracownikami GE. Czas na konsultacje zaplanowano, także w czwartek, 10 stycznia w godz. 14-16 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Zapraszamy do sali 119.

W Warszawie od 13 już lat funkcjonuje Engineering Design Center należące do GE, w którym zatrudnionych jest wielu polskich inżynierów. EDC działa w czterech branżach: GE Aviation, GE Aviation Systems, GE Power&Water oraz GE Oil&Gas. EDC Oil&Gas oferuje pracę nie tylko dla wykwalifikowanych inżynierów, ale również płatne praktyki studenckie w każdej z czterech wyżej wymienionych dziedzin. EDC zachęca również do podejmowania tematów prac magisterskich koncentrujących się na przemyśle naftowym i gazowym.

CV można wysłać mailem:
[email protected]
www.edcpolska.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy