praca Wiadomości branżowe

Trójwymiar jutro w TVP 2

W piątek (11 maja) w programie TVP 2 „Poziom 2.0” widzowie zostaną przeniesieni w trzeci wymiar! Taką możliwość zapewnią zaawansowane technologicznie laboratoria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W piątek (11 maja) w programie TVP 2 „Poziom 2.0” widzowie zostaną przeniesieni w trzeci wymiar! Taką możliwość zapewnią zaawansowane technologicznie laboratoria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Emisja o godz. 16.25.

„Poziom 2.0” to interaktywny magazyn kulturalno-edukacyjny dla młodzieży, prowadzony w innowacyjnej formule, emitowany   od poniedziałku do piątku w TVP2 i na portalu tvp.pl. Twórcy programu poruszają tematy aktualne i ważne dla młodych ludzi w formie rozmów, felietonów a nawet prezentacji filmów nagranych telefonami komórkowymi przez widzów.

W gorącym okresie matur i wyboru studiów już jutro pokażą WSIiZ jako uczelnię, którą wyróżnia przede wszystkim dostęp studentów do najnowszych technologii informatycznych i specjalistycznych laboratoriów. Twórcy programu wybrali 5 spośród 70  laboratoriów uczelni i zaprezentują je w bardzo pomysłowy i oryginalny sposób.

– W Polsce wiele uczelni uczy głównie „pisać i czytać”, w WSIiZ młodzi ludzie zdobywają konkretne, praktyczne umiejętności. Sprzyja temu duża liczba różnorodnych, niekiedy unikatowych laboratoriów, dopasowanych do potrzeb rynku pracy.  W tak świetnie wyposażonych salach studenci w komfortowych warunkach zdobywają umiejętności poszukiwane przez pracodawców, a nie pusty papierek – podkreśla Jakub Zańczak, autor programu „Poziom 2.0”.

W jutrzejszym programie widzowie zobaczą najnowsze pracownie znajdujące się w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, m.in. jedyne tak wyposażone w tej części Europy, laboratorium finansowe, w którym studenci ekonomii, finansów i rachunkowości inwestują wirtualne pieniądze, używając sprzęt dokładnie taki, jak na Giełdzie Papierów Wartościowych – zdradza Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ekipa odwiedziła też laboratorium automatyki i robotyki, gdzie praktyczne umiejętności zdobywają przyszli programiści i informatycy. Z kolei przyszłych asów wywiadu, którzy myślą o studiach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z pewnością zainteresuje laboratorium analizy i odzyskiwania danych. 

– Dziennikarzy TVP 2 zachwyciła szczególnie jaskinia 3D, do której wirtualne światy tworzą studenci Informatyki. Nie ominęli też naszego najnowszego laboratorium hodowli tkanek i komórek, które będzie wykorzystywane w kosmetologii – mówi Urszula Pasieczna.

A to już wiesz?  Nowa zakładka o życiu zawodowym Polaków w serwisie praca.wp.pl

Więcej informacji o laboratoriach uczelni można znaleźć na:

www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/cem/Strony/cem.aspx

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy