praca Wiadomości branżowe

Trwa rekrutacja na Politechnikę Gdańską

33 kierunki studiów na studiach stacjonarnych I stopnia, w tym dwa nowe: nanotechnologia oraz gospodarka przestrzenna oferuje w nadchodzącym roku akademickim Politechnika Gdańska. Na przyszłych studentów czeka 5165 miejsc. Limity

33 kierunki studiów na studiach stacjonarnych I stopnia, w tym dwa nowe: nanotechnologia oraz gospodarka przestrzenna oferuje w nadchodzącym roku akademickim Politechnika Gdańska. Na przyszłych studentów czeka 5165 miejsc. Limity przyjęć na poszczególne kierunki znajdują tutaj.

Kandydaci na studia na naszą uczelnię powinni zarejestrować się w systemie e–Rekrutacja, a następnie wskazać preferowane przez siebie kierunki. Maturzyści muszą jednak pamiętać, by uszeregować je w kolejności od tego najbardziej interesującego (I preferencja) po ten traktowany jako rezerwowy. Niezależnie od liczby wybranych kierunków obowiązuje tylko jeden komplet dokumentów i jedna opłata rekrutacyjna – 85 zł. Wyższa jest opłata na architekturę i urbanistykę, która wynosi 150 zł. 

Informacje na temat rekrutacji, w tym zasady przyjęć, terminarz rekrutacji, informacje o akademikach i stypendiach i wiele innych znajdują się na stronie internetowej przygotowanej dla kandydatów – www.rekrutacja.pg.gda.pl

Uwaga! 2 lipca ruszy Centrum Rekrutacyjne PG, które znajdzie siedzibę w sali 155 w Gmachu Głównym PG. Profesjonalna obsługa centrum pomoże maturzystom dokonać wyboru właściwego kierunku czy też zorientować się – w oparciu o wyniki matur – jakie mają szanse studiować na wymarzonym kierunku.

W Centrum Rekrutacyjnym na kandydatów czekać będą stanowiska komputerowe, będzie tam m.in. możliwość nieodpłatnego wydrukowania deklaracji czy też formularzy wpłat.

 Najchętniej wybierane kierunki podczas ubiegłorocznej rekrutacji

  • Geodezja i kartografia 10,49 osób na miejsce wg I preferencji
  • Budownictwo 4,14 osób na miejsce wg I preferencji
  • Architektura i urbanistyka 4,12 osób na miejsce wg I preferencji
  • Biotechnologia 3,56 osób na miejsce wg I preferencji
  • Informatyka 3,29 osób na miejsce wg I preferencji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy