Wiadomości branżowe

Tytuł Top Employers po raz 4. z rzędu dla Banku Pekao

Teaser

W tegorocznej edycji konkursu Top Employers Polska 2013 dla najlepszych pracodawców tytuł zdobył Bank Pekao. Nagroda przyznawana jest firmom, które przewyższają wyznaczone międzynarodowe standardy w dziedzinie HR. Pekao już czwarty raz z rzędu został laureatem tego wyróżnienia.

Świadczenia podstawowe i dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, rozwój kariery zawodowej oraz kultura organizacyjna firmy ? to kategorie, według których oceniane są firmy w ramach badania Top Employers. Nagrodę Top Employers przyznaje Instytut CRF (Corporate Research Foundation), który m.in. poprzez ankiety i audyt wewnątrz organizacji bada całość polityki personalnej i stosowane praktyki.

Kierunkowskazem wyznaczającym sposób działania Banku Pekao SA i jego pracowników są wyznawane wartości: równe traktowanie, szacunek, wolność w działaniu, przejrzystość, wzajemność i zaufanie. Tworzymy kulturę organizacyjną, w której każdy pracownik ? bez względu na miejsce w hierarchii ? swoim zachowaniem potwierdza, że wartości nie stanowią jedynie deklaracji na papierze, ale są obecne w banku na co dzień ? mówi Mirosław Gałat, dyrektor wykonawczy Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao.

Podczas badania oceniane są wszystkie decydujące obszary zarządzania działem HR w uczestniczących w projekcie organizacjach. Eksperci z CRF oceniają aspekty związane z wynagrodzeniami pieniężnymi, niematerialnymi, kanały komunikacji z pracownikami, możliwość skorzystania z elastycznych godzin pracy, programy rozwojowe, wartości firmy i ich przełożenie na pracę.

Bank Pekao wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ok. 20 000 tysięcy osób. Bank oferuje im szkolenia miękkie i twarde oraz rozbudowane programy rozwojowe realizowane także za granicą. W 2012 r. w programie Talent Management Review wzięło udział 330 osób. Program umożliwia pracę w projektach i szkoleniach realizowanych m.in. w centrum szkoleniowym UniManagement w Turynie. Obecność Pekao w międzynarodowej Grupie UniCredit stwarza także okazję do rotowania wewnątrz Grupy.

Bank Pekao stara się także pomagać studentom w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych. W 2012 roku w praktykach w Banku uczestniczyło ponad 1200 osób. Drugim elementem dbania o rozwój potencjalnych przyszłych pracowników jest realizowany wspólnie z Fundacją UniCredit & Universities projekt stypendialny dla młodych naukowców.

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec III kwartału 2012 r. na poziomie 18,9%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz trzeci z rzędu tytułem Top Employers Europe 2012. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn ?Euromoney?. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny ?The Banker? i ?Global Finance?. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą ?Złotego Bankiera? za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

< 236074" >

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy