praca Wiadomości branżowe

Unikatowe studia. Rzeszowska uczelnia przygotuje studentów do założenia firmy

Wybór studiów to przede wszystkim ważny krok do przyszłej kariery zawodowej. Uczelnie, którym zależy, by ich absolwenci z łatwością znaleźli zatrudnienie, tworzą nowe kierunki, podyktowane aktualnymi wymogami rynku pracy i kształcą studentów praktycznie. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadza m.in. unikatowe studia z Warsztatu Biznesowego.

WSIiZ rozpoczęła nabór na nowy rok akademicki. Uczelnia ma w ofercie nowe, atrakcyjne kierunki i specjalności zgodne z potrzebami rynku pracy.

Nauczą jak prowadzić firmę

Najnowszy pomysł uczelni to specjalność warsztat biznesowy. WSIiZ dysponuje odpowiednimi narzędziami, bazą i wykwalifikowaną kadrą, by bardzo praktycznie i kompleksowo przygotować studentów do założenia i prowadzenia własnej firmy.

– Podczas dwusemestralnych zajęć otrzymają konkretną wiedzę od ekspertów i praktyków biznesu. Przy ich pomocy będą przygotowywać biznesplany, które wykorzystają w pracach dyplomowych. Najlepsze otrzymają wsparcie finansowe z funduszu uczelni. Dużą część zajęć będą stanowić gry decyzyjne realizowane m.in. w jedynym w tej części Europy, tak wyposażonym Laboratorium Finansowym, które funkcjonuje na zasadach uniwersyteckiego dealingroomu. Studenci zdobywają tutaj praktyczne umiejętności poruszania się na rynkach finansowych.

Od października WSIiZ uruchamia studia inżynierskie I stopnia na kierunku logistyka. Studenci będą mieć do wyboru 2 specjalności: transport i spedycja oraz informatyka w systemach logistycznych. To interdyscyplinarny kierunek. Pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności m.in. z inżynierii systemów,  projektowania procesów, marketingu, zarządzania i ekonomii. To wymarzone studia dla osób, które myślą o pracy na kierowniczych stanowiskach w firmach zajmujących się transportem, spedycją, organizacją wewnętrznych i zewnętrznych przepływów materiałów, ludzi i informacji.

Od nowego roku w WSIiZ będzie można studiować fizjoterapię. Absolwenci bez problemu znajdą dobrze płatną pracę w kraju i za granicą, np. w szpitalach klinicznych, przychodniach i gabinetach specjalistycznych, a także sanatoriach, szpitalach uzdrowiskowych, ośrodkach odnowy biologicznej i SPA. Mogą też liczyć na zatrudnienie w przychodniach medycyny sportowej i klubach sportowych. Będą też przygotowani do rehabilitacji w miejscu zamieszkania chorego.

– Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną bazę – m.in. laboratorium anatomii i fizjologii wysiłku, kinezyterapii i masażu, halę sportową z zapleczem odnowy biologicznej i laboratoria komputerowe. Mamy Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne REH-MEDIQ o powierzchni ponad 1 000 m2, gdzie studenci będą uczyć się praktycznie na najnowszym sprzęcie. W podkarpackich szpitalach i uzdrowiskach będą odbywać praktyki – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Kolejna nowość w ofercie to filologia angielska. Absolwenci będą biegle władać nie jednym, a dwoma językami: angielskim i drugim wybranym:  np. niemiecki lub rosyjski. – Będziemy kształcić m.in. tłumaczy i specjalistów w dziedzinie języka biznesu,  a także specjalistów ds. handlu zagranicznego i konsultantów biznesowych ds. współpracy międzynarodowej, którzy są bardzo poszukiwania na rynku pracy – podkreśla Pasieczna.

Od października WSIiZ kontynuuje nabór na unikatowe studia Aviation Management – zarządzanie lotnictwem, które prowadzi jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie. Studenci anglojęzycznej ścieżki kształcenia odbywają praktyki w międzynarodowych portach lotniczych. WSIiZ podpisała umowę z Lufthansą. Zajęcia specjalnościowe są prowadzone przez międzynarodowych praktyków z branży lotniczej. Absolwenci bez trudu znajdą pracę w dynamicznie rozwijającym się sektorze lotniczym, w którym znacząco wzrasta zapotrzebowanie na kadry obsługi naziemnej.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kierunki prowadzone przez WSIiZ od lat: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka, kosmetologia, turystyka i rekreacja oraz zdrowie publiczne.

70 laboratoriów do zajęć praktycznych

Dla studentów WSIiZ bardzo ważna jest dobra opinia pracodawców na temat uczelni, która ma 7 lokatę w Polsce pod względem najchętniej zatrudnianych absolwentów. Studenci WSIiZ kształcą się praktycznie. Spora część zajęć prowadzona jest w nowoczesnych i znakomicie wyposażonych laboratoriach naukowo-dydaktycznych. Innowacyjne pracownie umożliwiają łączenie teorii z praktyką, co na rynku pracy jest ogromnym atutem. Do dyspozycji studentów są m.in. pracownie wysokich technologii tele-informatycznych (np. laboratorium finansowe, grafiki 3D i 2D, automatyki i robotyki), a także pracownia kryminalistyczna, kosmetologiczna, laboratorium hodowli tkanek i komórek oraz pracownie komputerowe. Studenci każdego kierunku korzystają przynajmniej z kilku spośród 70 nowoczesnych laboratoriów. Praktyczne kształcenie to także staże i praktyki oraz certyfikaty językowe, informatyczne i biznesowe.

Ważny atut uczelni to międzynarodowość. W WSIiZ studiują obcokrajowcy z Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy. Międzynarodowe przyjaźnie mogą w przyszłości zaowocować wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy