praca

UWAGA MŁODZI WIZJONERZY INFORMATYKI!

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można przesyłać aplikacje do konkursu naukowego o Nagrodę im. Witolda Lipskiego. Konkurs adresowany jest do młodych naukowców specjalizujących się w informatyce.

W poniedziałek, 20 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej, piątej edycji konkursu im. W. Lipskiego. Konkurs promuje aktywność młodych (do 30 roku życia) adeptów nauki, ich niestandardowe podejście do myślenia o zagadnieniach informatycznych, innowacyjność w pracy badawczej. Kandydatami mogą być pracownicy, doktoranci lub studenci szkoły wyższej lub instytucji ? tak państwowej, jak i prywatnej ? prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem: http://nagrodalipskiego.mimuw.edu.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią br. Wysokość nagrody w tegorocznym konkursie wynosi 10 tys. zł (brutto).

751072_browsing_1Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących i Polskie Towarzystwo Informatyczne, przy wsparciu firmy Sage sp. z o.o. Patronem medialnym jest miesięcznik ?Świat Nauki?.

W tym roku odbywa się piąta, jubileuszowa edycja konkursu, zorganizowana w 60. rocznicę urodzin jej patrona. Dr hab. Witold Lipski był wybitnym, przedwcześnie zmarłym polskim informatykiem. W krótkim czasie ten absolwent Studium Podstawowych Problemów Techniki przy Politechnice Warszawskiej stworzył imponujący dorobek naukowy, obejmujący trzy kierunki badawcze: kombinatorykę, teorię wyszukiwania informacji oraz geometrię obliczeniową. W każdej z tych dziedzin wprowadził nowe, owocne idee i uzyskiwał ważne do dziś wyniki, które przyniosły mu światowy rozgłos.

***

INFORMACJA O ORGANIZATORACH

Fundacja Rozwoju Informatyki ? organizacja non-profit, powołana w celu promowania technologii informacyjnych i ich społecznego wykorzystania. Zajmuje się m.in. pozyskiwaniem funduszy na finansowanie prac badawczo-rozwojowych i wsparcie instytucji akademickich. Utworzona w 1991 roku przez grupę pracowników naukowych Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

http://nagrodalipskiego.mimuw.edu.pl/FRI.pdf

Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących – polski oddział Association for Computing Machinery (ACM), organizacji o charakterze edukacyjno-naukowym, założonej w 1947 roku, która obecnie zrzesza 83 000 członków. Jednym z najbardziej znanych projektów są coroczne międzynarodowe mistrzostwa w programowaniu zespołowym ACM International Collegiate Programming Contest.

http://www.acm.org

Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) powstało w maju 1981 r. Skupia ponad 1500 osób – profesjonalistów branży informatycznej. Cele PTI to m.in.: popieranie działalności naukowej i naukowo-technicznej w dziedzinie informatyki, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności oraz etyki zawodowej środowiska informatycznego, popularyzacja informatyki i jej zastosowań.

http://www.pti.org.pl

PATRON INSTYTUCJONALNY:

Sage sp. z o.o. – wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład SAGE GROUP plc. ? należącej do grona trzech największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie, posiadającej blisko 6 mln klientów.

http://www.symfonia.pl

PATRON MEDIALNY:

Świat Nauki – polska edycja miesięcznika “Scientific American”, wydawanego w 18 wersjach językowych i nakładzie miliona egzemplarzy. Informuje o odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Jego autorzy ? niekwestionowane autorytety, często laureaci Nagrody Nobla ? piszą o swoim warsztacie badawczym, znaczeniu nauki w postępie cywilizacyjnym, jej związków z życiem codziennym. http://www.swiatnauki.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #2009   #aby   #br   #brak   #cel   #cen   #czas   #dla   #firma   #gazeta   #gdy