praca Wiadomości branżowe

Uwolnij się od pracy w wakacje

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, ale niestety wiele osób odkłada urlop lub zabiera pracę ze sobą nawet na wakacje. Według ekspertów monsterpolska.pl należy pamiętać, że relaks może pozytywnie wpłynąć nie tylko na wyniki zawodowe, ale również na życie rodzinne.

Wakacje ważne jak sen

Odpoczynek od pracy jest tak samo ważny jak dobry sen. Bezsenna noc ma negatywny wpływ na koncentrację i samopoczucie. Podobnie brak czasu wolnego i rozrywki może spowodować problemy z efektywnością w pracy. Ponadto, zbyt długi okres pracy bez należytej przerwy sprawia, że organizm jest bardziej podatny na choroby. Przepracowane osoby są bardziej krytyczne i mniej przyjacielskie.

Twoje zmęczenie udziela się wszystkim

Pracoholicy uważają, że fakt, iż przekładają wakacje, może wpłynąć pozytywnie na ich wyniki, a także będzie miał dobry wpływ na zespół.  Rzeczywistość jest jednak inna. Współpracownicy muszą radzić sobie ze złym nastrojem i uszczypliwością osoby stroniącej od odpoczynku.

„Zmęczony pracownik jest nieefektywny. Istnieje większe ryzyko popełnienia przez niego błędu. Odpoczynek od spraw zawodowych przynajmniej raz w roku jest bardzo ważny nie tylko dla zdrowia, ale także dla kariery. Będąc na wakacjach można odpocząć od codziennych stresów i zdystansować się od niektórych spraw związanych z pracą” – mówi Małgorzata Majewska ekspert monsterpolska.pl.  

Telefon zostaw w domu

Wiele osób uważa, że tylko oni potrafią wykonać zadania perfekcyjnie. Nie są w stanie rozstać się z firmową komórką i laptopem. Odbieranie telefonu służbowego na wakacjach przerywa odpoczynek i powoduje, że pracownik wraca myślami do biura i nie ma możliwości w pełni się zrelaksować.

Należy pamiętać, że niektóre sprawy można wykonać z wyprzedzeniem, inne przekazać współpracownikom lub podwładnym. Pozostałe natomiast mogą poczekać kilka dni na powrót z urlopu” – radzi ekspert monsterpolska.pl

Czas w gronie najbliższych

Najlepszym sposobem na relaks jest spędzenie czasu z rodziną. Wiele osób w ciągu roku poświęca się głównie myślom o sprawach zawodowych, nie skupiając się na życiu domowym. Urlop to idealny czas na spędzenie miłych chwil z najbliższymi.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #New Business Manager   #nie   #pl