praca Wiadomości branżowe

W branży ubezpieczeniowej praca głównie dla specjalistów

Z analizy ogłoszeń o pracę w ubezpieczeniach, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że pracodawcy najchętniej zatrudniają specjalistów. 16% ofert w branży dotyczyło tego typu stanowisk.Od kandydatów na stanowisko specjalisty

Z analizy ogłoszeń o pracę w ubezpieczeniach, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że pracodawcy najchętniej zatrudniają specjalistów. 16% ofert w branży dotyczyło tego typu stanowisk.

Od kandydatów na stanowisko specjalisty najczęściej oczekuje się kilkuletniego doświadczenia i biegłej znajomości języków obcych, szczególnie języka angielskiego.

Pracę w ubezpieczeniach znajdą także analitycy inwestycji, których poszukuje 11% firm. Oprócz zdolności analitycznych osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny posiadać także wyższe wykształcenie.

9% pracodawców poszukuje także kandydatów do obsadzenia stanowisk kierowniczych, szczególnie dyrektorów oddziałów. Największe szansę w przypadku rekrutacji kadry kierowniczej mają osoby z dużym doświadczeniem oraz predyspozycjami w zarządzaniu zespołem.

W branży ubezpieczeniowej poszukiwani są także programiści, których chętnie zatrudni 8%  firm. Tutaj ważnym atutem jest kierunkowe wykształcenie techniczne oraz znajomość języków programowania.

Kontrolerów finansowych poszukuje 7% pracodawców. Od kandydatów oczekuje się dyplomu wyższej uczelni na kierunkach ekonomicznych oraz dużego doświadczenia.

Ponadto, w branży ubezpieczeniowej szansę na rozpoczęcie swojej kariery mają także praktykanci, których poszukuje 3% firm.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 100 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

A to już wiesz?  Płace przyspieszyły, ale tylko przejściowo. Zatrudnienie nie spada, ale to kwestia czasu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy