praca Wiadomości branżowe

W sobotę zapraszamy na święto Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Wykład prof. Ignacego Adamczewskiego w 67 lat po wojnie dla Politechniki Gdańskiej nadal pozostaje symbolicznym znakiem inauguracji działalności dydaktycznej na naszej uczelni. Historyczne wystąpienie miało miejsce 22 października. Profesor Adamczewski był pierwszym fizykiem, który latem 1945 przyjechał do Gdańska. Na szczęście nie ostatnim.

Społeczność akademicka Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej pielęgnuje piękną tradycję. Każdego roku na uroczystości rozdania dyplomów, późną jesienią przypomina młodzieży o tym pierwszym wykładzie. W sobotę, 10 listopada ok. godz. 12 w Audytorium Maximum wystąpi prof. Andrzej Kajetan Wróblewski z referatem pod prowokującym tytułem ?Kiedy zginie nasza cywilizacja??

Prof. Wróblewski ma niezwykły dar przemawiania. Z wdziękiem prowadzi wykłady naukowe, ale także popularno-naukowe. Jego specjalnościami są fizyka cząstek elementarnych oraz historia fizyki. Napisał m.in. Historię fizyki, która doczekała się już czwartego dodruku; oraz Prawdy i mity w fizyce.

Właśnie Historię fizyki kupił w podarunku najlepszym tegorocznym absolwentom prof. Wojciech Sadowski, dziekan Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG. Książka wraz z gratulacjami zostanie wręczona właśnie podczas uroczystości wręczenia dyplomów. W sobotę w politechnicznej księgarni PWN pozycja będzie sprzedawana w promocyjnej cenie 92 zł.

Warto dodać, że sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz.10.15 na cmentarzu Srebrzysko, gdzie od 2000 roku spoczywa prof. Ignacy Adamczewski.

Pełen program święta znajdą Państwo na stronie internetowej WFTiMS albo mogą podejrzeć tutaj 

Similar Posts