warsztaty

Warsztaty dla uczniów szkół średnich

Warsztaty dla pasjonatów

Warsztaty dla uczniów szkół średnich

Uczniowie szkół średnich z Podkarpacia mogą za darmo rozwijać swoje pasje. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowała dla nich bezpłatne warsztaty z grafiki komputerowej i fotografii.

Kilka dni temu odbyły się pierwsze zajęcia z całego cyklu warsztatów, które zakończą się w maju. Dwudziestoosobowe grupy młodych zapaleńców będą mogły rozwijać swoje pasje na 10 spotkaniach obejmujących 2 godziny lekcyjne. Warsztaty odbywają się w godzinach popołudniowych, żeby nie kolidować z zajęciami w szkole.

– Uczestnicy wykazali ogromne zainteresowanie. Mieli całą masę pytań. Bardzo chcieli się czegoś nauczyć, dowiedzieć- mówi Piotr Śliwa z Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który prowadzi warsztaty graficzne.

Na pierwszych zajęciach młodzi graficy poznali podstawy programów do edycji grafiki wektorowej.

– Na kolejnych zajęciach poznają podstawy programu grafiki bitmapowej i nauczą się m.in., jak przygotować pracę graficzną do druku i do publikacji w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się też, jak wykonać ulotki, wizytówki, CV, koperty i papier firmowy opatrzone własnym logo i zdjęciem wykonanym w technice kolażu – zachęca Piotr Śliwa.

O tym, że takie zajęcia są bardzo potrzebne świadczy fakt, że na warsztaty zgłosili się uczniowie nie tylko z Rzeszowa.

– Przyjechali nie tylko z Rzeszowa i okolicznych miejscowości, np. z Sokołowa i Kańczugi, ale nawet z Mielca, Jarosławia i Ropczyc – wymienia Piotr Śliwa.

Umiejętności zdobyte na warsztatach z pewnością przydadzą się uczestnikom nie tylko podczas przygotowań do matury, ale także w życiu prywatnym.

Szczegóły na temat warsztatów można znaleźć na stronie aktywni.edu.pl

Similar Posts